Środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
pochmurno
22°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Elblążanin w Zarządzie Województwa

Elblążanin w Zarządzie Województwa
Wczoraj radni Sejmiku wybrali Zarząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Po 10 latach ponownie Elbląg ma w Zarządzie swojego przedstawiciela. Jednym z Członków Zarządu został Robert Turlej. O tym, co to oznacza dla Elbląga oraz o zadaniach, jakie będzie realizował przedstawiciel naszego miasta mówili Prezydent Elbląga Michał Missan i Członek Zarządu Województwa Robert Turlej podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- W ostatnim czasie Elbląg ma sporo szczęścia. To może moja nieobiektywna ocena, ale najpierw wybory 15 października, później wybory samorządowe, a dziś po 10 latach Elbląg ma znów członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Bardzo się cieszę. To jest bardzo ważne dla Elbląga. Doskonale wiecie, że za chwilę ruszają konkursy na środki unijne. Jestem przekonany, że będzie ta nasza współpraca z pożytkiem dla Elbląga. Raz jeszcze gratuluję – mówił Michał Missan, Prezydent Elbląga.

- To bardzo dobry czas dla Elbląga. Mamy bardzo dobrego prezydenta, radę, która jak wiemy, będzie dobrze współpracowała z prezydentem, Sejmik Województwa i Zarząd. Po 10 latach Elbląg na w nim swojego przedstawiciela. Jestem po rozmowach z marszałkiem Kuchcińskim, do moich obowiązków będą należały zadania, którymi w poprzedniej kadencji zajmował się wicemarszałek śp. Miron Sycz, czyli kwestie funduszy unijnych. Na pewno więc będzie ścisła współpraca z prezydentem i jestem przekonany, że z korzyścią dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Nie ukrywam, że to wielkie wydarzenie w moim życiu, Coś się zmienia. Zarekomendował mnie marszałek Kuchciński, ale to radni większością głosów wybrali mnie na to stanowisko. Doświadczenie, które zdobyłem w samorządzie, będzie procentowało w mojej pracy. Obiecuję pracę dla całego województwa, ale i naszego miasta – mówił Robert Turlej, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Będę prosił Marszałka, aby w pierwszej kolejności zgłębił temat środków strategicznych w funduszach europejskich dla Warmii i Mazur, które są zarezerwowane na inwestycje okołoportowe. Dziś wiemy, że obrotnicę i pogłębienie toru wodnego zostanie wykonane przez stronę rządową. Przed nami renegocjowanie tych środków, tzn. na jakie inne cele będziemy mogli je przeznaczyć. Mocno pracujemy w urzędzie nad tą kwestią. Bardzo się cieszę, że będę mógł liczyć na wsparcie w Olsztynie. Najważniejsze jest to, aby port miał drożną sieć drogową, gdzie „na kołach” można wywieźć lub przywieźć towary. Dzisiejsza sieć z pewnością nie przeniesie tych obciążeń, które planujemy w porcie po pogłębieniu toru. To jest w tej chwili najważniejsze i chyba od tego zaczniemy z marszałkiem rozmowy – podkreślał Prezydent Michał Missan.

Robert Turlej ma 42 lata. W latach 2010-2024 był radnym Rady Miejskiej w Elblągu. W ostatnich wyborach samorządowych, startując z listy KO, uzyskując ponad 16 tysięcy głosów zdobył mandat w Sejmiku Województwa.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.