Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

plakat

plakat - plakat

W tej zakładce, którą będziemy na bieżąco aktualizować, przypominamy mieszkańcom Elbląga niezbędne kontakty, a także najnowsze informacje i zalecenia dotyczące koronowirusa opracowywane i przekazywane przez służby i jednostki miejskie, Ministerstwo Zdrowia oraz służby sanitarne.

 

Numer bezpłatnej, całodobowej, infolinii NFZ, tel. 800-190-590

Numer infolinii MSZ ws. przekraczania granic +48 22 523 8880

Dyżurni Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 55 239 30 40 


Sytuacja epidemiologiczna w Elblągu - aktualne informacje:


Koronowairus – porady: https://www.gov.pl/web/koronawirus/porady
mycie rąk

mycie rąk - mycie rąk

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

•    Rekomendujemy unikanie więksych zgromadzeń oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

•    Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

•    W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

•    Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

•    Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

infolinia NFZ

infolinia NFZ - infolinia NFZ