Rusza projekt - Laboratorium Rodziny

plakat

plakat - plakat

„Rodzina to siła” to główne przesłanie projektu, którego działania rozpoczną się w już w maju w nowej sali edukacyjno-animacyjnej na terenie Elbląga. Właśnie trwa rekrutacja uczestników do rocznego programu wsparcia pn. „Laboratorium Rodziny”.

W ramach projektu przewidziano warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla rodziców i dzieci w ramach Akademii Mądrego Rodzica oraz Klubu Genialnych Dzieci.  W projekcie zaplanowano liczne zajęcia artystyczne, wyjścia i wyjazdy integracyjne dla całych rodzin, wyjścia do kina, weekendowe spotkania w ramach zajęć pn. „Dzika Rodzina” oraz „Twórcza Rodzina” zakończone wspólnymi obiadami - wymienia koordynatorka projektu. -  Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie psychologa, pedagoga i coacha. A wszystko to realizowane będzie w wyjątkowym, twórczym miejscu, które aktualnie przygotowujemy na potrzeby tej właśnie grupy odbiorców.  W salach pojawiają się meble, pufki, zabawki, książki, pomoce dydaktyczne, ale też kubki, aby rodzice mogli sobie zrobić kawę.

To wszystko czeka bezpłatnie na chętnych elblążan, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie „Laboratorium Rodziny”. Realizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny reprezentowane przez osobę dorosłą, która spełnia minimum jedno z poniższych kryteriów: osoba samotnie wychowująca dzieci, rodzina 3+, osoba bezrobotna bądź nieaktywna zawodowo, rodzina korzystająca ze świadczeń pomocy społecznej bądź Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, osoba niepełnosprawna, rodzic z dzieckiem z niepełnosprawnością, rodzina przeżywająca kryzysy lub osoba niesamodzielna, które z różnych względów potrzebuje wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To dla nich oraz ich dzieci zaplanowano cykl działań skoncentrowanych na nauce wzajemnego zrozumienia i szacunku, wzmacnianiu bliskości czy budowaniu wzajemnych relacji. A wszystko to w ramach aktywnego działania i doświadczania. Rekrutacja trwa do 16 kwietnia!

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej rodziny do projektu powinny wypełnić formularz dostępny w biurze projektu przy ulicy Warszawskiej 55, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorką działania pod numerem: 795 896 336 lub e-mailowego: laboratorium. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest także wersji do pobrania na stronie www.idea.elblag.pl.