Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
19°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

XV Bieg Piekarczyka za nami

XV Bieg Piekarczyka za nami
To było wspaniałe sportowe święto! I to nie tylko dla biegaczy, ale dla całych rodzin i miłośników aktywnego wypoczynku. XV Jubileuszowa edycja Biegu Piekarczyka była rekordowa pod względem frekwencji. W Biegu głównym i biegach towarzyszących wystartowało łącznie prawie 1700 zawodników. Najmłodszy miał pół roku. Najstarszy 81 lat.

- To największa impreza biegowa w regionie. Bardzo się cieszę, że mamy tak dużą frekwencję. Już myślimy nad rozszerzeniem formuły biegu, aby w przyszłym roku mogło wziąć w nim  udział jeszcze więcej zawodników - widzimy, że jest taka potrzeba. Mamy biegaczy nie tylko z kraju, ale również z zagranicy, w tym niezawodnie zawodnicy z naszego miasta partnerskiego Compiegne we Francji. Witam Państwa w pięknym, zielonym Elblągu i zapraszam częściej do odwiedzenia naszego miasta. Życzę wszystkim powodzenia i wielu wspaniałych wrażeń. Na ręce Pana dyrektora Marka Kucharczyka składam również podziękowania dla wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wolontariuszy i sponsorów za organizację tego wspaniałego wydarzenia – mówił Michał Missan, Prezydent Elbląga. 

10 km trasę biegu głównego wśród mężczyzn najszybciej pokonali: Jakub Ossowski (Elbląg), John Meade (Cork) i Maciej Tomaszewski (Toruń). Wśród kobiet najszybsze były: Beata Niemyjska (Starocin), Dorota Kaczmarek (Gdańsk) i Monika Danielska (Ostróda).

Rekordową frekwencją cieszył się w tym roku również Mini Bieg Piekarczyka, w którym wystartowało 700 młodych biegaczy. 

Jubileuszowa edycja była okazją do podziękowania pomysłodawcy i organizatorowi pierwszego Biegu – Stanisławowi Szczepańskiemu, a także do uhonorowania trzech biegaczy z Polski, którzy uczestniczyli we wszystkich edycjach Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Statuetkę otrzymał również Michel Etienne z francuskiego Compiegne, który jedynie podczas pandemii nie uczestniczył w naszym Biegu. 

Oficjalne wyniki Biegu Piekarczyka na 5 i na 10 km dostępne są na stronie - ZOBACZ WYNIKI

Poza sportową rywalizacją i kibicowaniem Bieg Piekarczyka był okazją do rodzinnego spędzenia czasu. Na Placu Jagiellończyka i dla dzieci i dla dorosłych czekało wiele atrakcji, w tym: animacje, dmuchańce, czy strefa gastronomiczna. Elblążanie mogli również wziąć udział w głosowaniu w Zielonym Budżecie.  

Organizatorami XV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka byli: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Ambasadorką biegu jest Iga Baumgart-Witan, polska mistrzyni olimpijska oraz medalistka Mistrzostw Świata i Europy.

GALERIA ZDJĘĆ

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.