Termomodenizacja dwóch przedszkoli ze środków KPO
Gmina Miasto Elbląg realizuje projekt „Poprawa efektywności energetycznej placówek edukacyjnych na terenie Gminy Miasto Elbląg” współfinansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Działanie B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych.
Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej wybranych placówek oświatowych i uniknięcie szkodliwych emisji do atmosfery.
Działania planowane do realizacji w ramach projektu:
Projekt dotyczy modernizacji energetycznej Przedszkola nr 17 przy ul. Karowej 30 i Przedszkola nr 21 przy ul. Wiejskiej 6. Zakres prac obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, fundamentowych; docieplenie stropodachów; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie regulacji instalacji, wykonanie izolacji rurociągów przesyłowych.
Grupy docelowe: użytkownicy obiektów – dzieci i kadra do placówek objętych projektem, rodzice i opiekunowie, mieszkańcy miasta.
Wartość przedsięwzięcia ogółem: 4.292.429,48 zł
Wartość dofinansowania Funduszy Europejskich: 2.147.432,00 zł (100% kosztów kwalifikowanych)
Efekty, korzyści projektu:
Przedsięwzięcie zmniejszy energochłonność objętych projektem placówek oświatowych i podniesie komfort cieplny użytkowników budynków.
W wyniku realizacji projektu nastąpi:
· zmniejszenie zużycia energii w obu placówkach o ok. 50%
· redukcja emisji CO2 na poziomie 50%
Aktualnie trwają procedury przetargowe, które mają wyłonić wykonawców prac w obu placówkach.
#FunduszeUE
Informacje dodatkowe:
Nieprawidłowości związane z realizacją projektu, w szczególności związane z podejrzeniem wystąpienia nadużyć finansowych, m.in. korupcji, konfliktów interesów, zmów cenowych, fałszowania dokumentów, a także innych działań sprzecznych z prawem, takich jak nadużywanie lub przekraczanie uprawnień, można zgłaszać na adres: nieprawidlowosci@nfosigw.gov.pl
Więcej informacji dotyczących zgłaszania nieprawidłowości: https://www.gov.pl/web/nfosigw/zglos-nieprawidlowosc