"Nie możemy być dziś obojętni. Nie możemy dopuścić do tego, by nienawiść ponownie zaprowadziła świat na skraj przepaści"


W Elblągu odbyły się miejskie uroczystości związane z 81. rocznicą zakończenia II wojny światowej w Europie. Oficjalne obchody zorganizowano przy Grobach Aliantów na Cmentarzu Agrykola, gdzie przedstawiciele samorządu, służb, organizacji oraz mieszkańcy oddali hołd ofiarom wojny i wszystkim walczącym o wolność.
Podczas uroczystości głos zabrał wiceprezydent Elbląga Piotr Kowal.
– Nie możemy być dziś obojętni. Nie możemy dopuścić do tego, by nienawiść ponownie zaprowadziła świat na skraj przepaści. Polska, doświadczona przez historię, doskonale rozumie wartość wolności. Dlatego stoimy dziś po stronie prawa międzynarodowego, bezpieczeństwa Europy i poszanowania godności każdego człowieka. Chcemy świata opartego na współpracy, a nie przemocy; na szacunku, a nie pogardzie; na prawdzie, a nie kłamstwie – podkreślił wiceprezydent.