Elbląg pozostaje w cyklu Garmin Iron Triathlon! Radków w nowej odsłonie!

garmin

garmin - garmin


To już pewne! Po bardzo dobrym przyjęciu imprezy w tym roku, zawody Garmin Iron Triathlon po raz kolejny zagoszczą w Elblągu. Zmianie ulegnie termin zawodów w tym mieście, który przypadnie na 18 czerwca 2017 r. Zawodnicy tradycyjnie będą mogli ścigać się na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM lub 1/8 IM, a najmłodsi będą mogli wystartować w zawodach biegowych Garmin Kids.

Już od kilku lat cykl Garmin Iron Triathlon odbywa się w formule pięciu edycji. Do tej pory organizatorzy, firma Labosport Polska, podali lokalizacje dwóch przyszłorocznych imprez, które odbędą się 4 czerwca w  Ślesinie oraz 2 lipca w Stężycy. Dziś do tego grona dołączył Elbląg. Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogą ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.

„Trasa, tak jak w tym roku, będzie bardzo szybka, a my pracujemy jeszcze nad jej ulepszeniem. Poza tym triathlon w centrum miasta ma swój urok. Tysiące kibiców na widowiskowych trasach, doskonała baza noclegowa i impreza dla całych rodzin wraz ze strefą BEKO dla dzieci, która jest z nami na wszystkich imprezach wchodzących w skład cyklu Garmin Iron Triathlon” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu.

Terminy Garmin Iron Triathlon 2017:
21.05.2017 – etap #1
04.06.2017 – etap #2 – Ślesin
18.06.2017 – etap #3 - Elbląg
02.07.2017 – etap #4 - Stężyca
16.07.2017 – etap #5

Zawody w Elblągu, w terminie 18 czerwca, zastąpią rywalizację w Radkowie, który w przyszłym roku opuści cykl Garmin Iron Triathlon, co wcale nie oznacza, że w tej miejscowości w ogóle nie obędzie się triathlon.

„Na zawody triathlonowe w Radkowie mamy nowy pomysł, taki, który jest adekwatny do terenu, widoków oraz poziomu trudności tras w tej miejscowości. Góry Stołowe są przepiękne, myślę tu zarówno o trasach kolarskich, czy szlakach turystycznych. Chcemy to wszystko wykorzystać w stu procentach i zrobić triathlon górski z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było” – mówi Szołowski.

Triathloniści będą mogli w Radkowie tradycyjnie rywalizować na dystansie 1/4 IM i 1/8 IM. Dodatkowo, pojawi się jeszcze jeden dystans – 1/2 IM, którego trasa biegowa zostanie poprowadzona szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych. Będzie to pierwszy tego typu górski triathlon, w którym zawodnicy będą mieli kompletnie zabezpieczone trasy: pływackie, kolarskie i biegowe. Co ważne, ruch drogowy na trasie rowerowej będzie całkowicie zamknięty, co jest ewenementem w tego typu zawodach. Pewny jest już termin tej imprezy. Zawody w Radkowie odbędą się 9 lipca 2017 r.

Kolejną zmianą jest lokalizacja wielkiego finału cyklu, który w zeszłym roku odbył się właśnie w Elblągu. Organizatorzy na tę chwilę zdradzają, że ostatnia edycja serii odbędzie się w przepięknej miejscowości w centralnej Polsce, niedaleko Warszawy, z bardzo dobrym dojazdem z Łodzi, Trójmiasta, Bydgoszczy czy Poznania.

Zapisy na cały cykl uruchomione zostaną 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl

 garmin

garmin - garmin

 garmin

garmin - garmin

 garmin

garmin - garmin

 garmin

garmin - garmin

 garmin

garmin - garmin