MOSiR zaprasza do Elbląskiej Ligi Darterów

dart

dart - dart


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Elbląskie Stowarzyszenie Darta SHANGHAI zapraszają do udziału w Elbląskiej Lidze Darterów. Właśnie ruszyło przyjmowanie zgłoszeń na sezon 2016/2017. Organizatorzy, na chętnych czekają do 10 września.

Elbląska Liga Darterów to rozgrywki przewidziane dla graczy indywidualnych. Zbliżający się sezon rozpocznie się we wrześniu i potrwa do maja 2017 r. Zawody rozgrywane będą w Centrum Rozrywki Fabryczna 5, które jest doskonale przygotowane do przeprowadzenia tego typu zawodów. Do dyspozycji zawodników oddanych zostanie kilkanaście miejsc specjalnie przystosowanych do uprawiania tej dyscypliny sportu.

- Dart to bardzo ciekawa i przyjemna gra, dlatego zdecydowaliśmy się włączyć ją do naszej oferty - informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Coraz więcej osób sięga po przysłowiowe „lotki” i rywalizuje w różnego rodzaju turniejach oraz zawodach. A skoro w Elblągu jest wielu miłośników tej dyscypliny sportu, to dlaczego nie zorganizować dla nich rozgrywek. Nawiązaliśmy właśnie współpracę z Elbląskim Stowarzyszeniem Darta, które już wcześniej organizowało takie rozgrywki. Wspólnie chcemy poszerzyć ofertę naszych zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zawodnicy grają w darta, w 501 double out, czyli kończąc wartością podwójną, systemem każdy z każdym (w zależności od chętnych istnieje możliwość zagrania również rewanżów). Mecz trwa maksymalnie do 8 legów. Pojedynek kończy się w sytuacji, gdy jeden z graczy wygra 5 leg lub dojdzie do remisu 4:4. Za zwycięstwo gracz zdobywa 2 pkt., za remis 1 pkt., a za porażkę 0 pkt.

- W Elbląskiej Lidze Darterów może wystąpić każdy bez względu na wiek czy płeć - przekonuje Adrian Lewandowski z Elbląskiego Stowarzyszenia Darta SHANGHAI. - Najlepsi zawodnicy w tabeli  otrzymają automatyczną nominację na SuperLigę ogólnopolską, która odbędzie się w Łodzi w lipcu 2017 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym w planach mamy także organizację różnego rodzaju turniejów oraz ligi dla początkujących, którzy w darcie stawiają dopiero pierwsze kroki. Zachęcamy do udziału w naszych rozgrywkach.

Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w lidze darta. Swoje zgłoszenia należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule wiadomości należy wpisać "ELD 16/17 - zapisy". By wziąć udział w rozgrywkach należy także do dnia 10 września dokonać opłaty wpisowego w wysokości 60 zł na konto koordynatora rozgrywek Elbląskiego Stowarzyszenia Darta SHANGHAI. Pierwszy zjazd zawodników zaplanowano na 12 września. Szczegółowy regulamin zostanie opublikowany tuż przed startem rozgrywek. Więcej informacji o lidze darta można znaleźć na stronie internetowej MOSiR oraz Elbląskiego Stowarzyszenia Darta a także telefonicznie u Adriana Lewandowskiego, koordynatora rozgrywek, pod nr tel. 504-944-117.

Tekst. MOSiR
Fot. ESD SHANGHAI