Międzyszkolny Ośrodek Sportowy organizatorem warsztatów dla nauczycieli

MOS

MOS - MOS


W miniony wtorek w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki 77A, odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli wychowania fizycznego, której tematem były podstawy treningu funkcjonalnego.

W szkoleniu wzięło udział ponad 100 nauczycieli z Elbląga i okolic.

Trening funkcjonalny polega na ćwiczeniach z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Ćwiczenia te doskonale wzmacniają mięśnie głębokie, które w dużej mierze odpowiadają za kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Dostępność, prostota oraz uniwersalność tego treningu sprawiły, że stał się on jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w sporcie zawodowym, amatorskim, a także w procesie wychowania fizycznego.

Szkolenie pt. „Podstawy treningu funkcjonalnego” poprowadził uznany w kraju autorytet w tej dziedzinie pan Mirosław Cygan były lekkoatleta, który od wielu lat jest trenerem przygotowania motorycznego w klubach sportowych (m.in. Asseco Prokom Gdynia, Atom Trefl Sopot), w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Władysławowie oraz kadrach narodowych w koszykówce.

Podczas szkolenia przedstawiony został uniwersalny zestaw ćwiczeń funkcjonalnych, który może być wykorzystywany w szkoleniu sportowym oraz podczas lekcji wychowania fizycznego.

Organizatorem szkolenia był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

MOS

MOS - MOS