Mar-El liderem siatkarskiej ligi MOSiR

liga

liga - liga

13 edycja Awangarda Volley Ligi, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, nabiera rozpędu. W trwającym sezonie rozegrano już 3 kolejki, które oprócz ciekawych i emocjonujących spotkań przyniosły także kilka niespodzianek.

W 12 zespołowej stawce można dostrzec zespoły, które od początku rozgrywek stawiają sobie za cel znalezienie się na podium. Drużyna Mar-El Czołg Elbląg, czyli zdobywcy srebrnych medali w poprzedniej edycji, z przytupem rozpoczęła ligowe zmagania na elbląskich parkietach. Wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania i dzięki najlepszemu bilansowi zdobytych setów, objęła prowadzenie w lidze.

Pretendentom do tytułu depczą po piętach ekipy BEST NET TEAM, ZNP Elbląg oraz KAM. Na piątej pozycji jest LOGBAR, który broni wywalczonego przed rokiem mistrzostwa. Widać, że obrońcy tytułu rozkręcają się dość powoli, ale możemy być pewni, że im bliżej decydujących spotkań, tym forma mistrzów będzie szła w górę. Pomiędzy czołowymi ekipami jest jednak nieznaczna różnica punktów, co tylko dodaje jeszcze większych emocji. Kolejny sezon rywalizacji amatorskich zespołów pokazuje, że poziom drużyn jest coraz wyższy i trudno jest wytypować faworytów do głównego trofeum.

Natomiast w dolnej części tabeli trwa walka o awans do pierwszej ósemki. Wśród czterech najsłabszych, jak do tej pory ekip, tylko Sisley Volley Team zdołało wygrać pojedynek. Merkury Elbląg, Major i Przyjaciele oraz Okna Tüfe nadal starają się o pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Do zakończenia I etapu rozgrywek pozostało jeszcze sporo kolejek, tak więc wymienione ekipy mają jeszcze spore szanse na awans do pierwszej ósemki.

Zainteresowanych kibiców zapraszamy w poniedziałki o godz. 19:45 na Halę Sportowo-Widowiskową przy al. Grunwaldzkiej oraz we wtorki na godz. 19.30 do hali sportowej III LO przy ul. Browarnej. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga. Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest Salon Łazienkowy i Hurtownia Budowlana Awangarda.
Tekst i fot. MOSiR