Dwa złote medale dla zawodników Klubu Olimpiad Spacjalnych "Oni w Atak-u" zdobyte na Turnieju Tenisa Stołowego w Działdowie

fot

fot - fot

W miniony wtorek w Działdowie spotkali się zawodnicy Klubów Olimpiad Specjalnych województwa warmińsko-mazurskiego, by reprezentować swoje kluby na XII  REGIONALNYM WARMIŃSKO-MAZURSKIM TURNIEJU TENISA  STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH.

Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, sprawdzenie efektów pracy szkoleniowej, a także rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych. Wśród startujących ekip po raz pierwszy znalazła się także czteroosobowa reprezentacja zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych "ONI w ATAKu", którzy na co dzień trenują pod okiem trenera Ryszarda Grzelaka przy IKS ATAK.

Zawody Tenisa Stołowego odbywają się zgodnie z Oficjalnymi Przepisami Sportowymi Special Olympics, które oparte są na zasadach ustalonych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego (ITTF). Na zawodach OS zawodnicy podzieleni są na grupy sprawnościowe z uwzględnieniem kryterium płci, wieku i poziomu sprawności. Po rozegranym turnieju indywidualnym nasi zawodnicy zdobyli:

I miejsce - GRZEGORZ DEMCZUK, MICHAŁ BRYL                                                                                                                                                                                                                                                                       IV miejsce – AGNIESZKA STRĄK, ADAM WIŚNIEWSKI                                                                                     

Współtwórcą sukcesu naszych zawodników jest trener sekcji Pan Ryszard Grzelak, który jest godnym wzorem do naśladowania dla swoich podopiecznych. Dziękujemy za zaangażowanie, a także za to że choć to młoda sekcja, widzi w niej Trener duży potencjał.

fot

fot - fot