III Wyścigi smoczych łodzi na rzece Elbląg

łodzie

łodzie - łodzie


Już po raz trzeci rzeka Elbląg stanie się areną wodnych zmagań wioślarzy na smoczych łodziach. Wyścigi odbędą się 3 września 2016 jako jedna z wielu atrakcji zbliżającego się XI Elbląskiego Święta Chleba. Zapisy drużyn trwają do 26 sierpnia. Do udziału zaprasza PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Wyścigi smoczych łodzi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych zarówno w klubach sportowych jak i drużynach utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 20 zawodników: załoga powinna składać się z 16-20 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i 1 dobosza.

W Elblągu wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. W 2015 roku wystartowało 13 drużyn reprezentujących różne środowiska (I miejsce zajęła Komenda Miejska Policji w Elblągu). Nowością tegorocznej edycji wyścigów będą trzy smocze łodzie.

Każdy uczestnik, biorący udział w wyścigach otrzyma kamizelkę ratunkową, dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika.

Aby wziąć udział w wyścigach należy do 26 sierpnia 2016 wysłać kartę zgłoszeniową (do pobrania ze strony www.pttk.elblag.com.pl) lub wypełnić bezpośrednio w siedzibie Oddziału przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Udział w wyścigach jest bezpłatny.

Organizator: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Międzyszkolny Klub Sportowy „TRUSO” w Elblągu.

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg

łodzie

łodzie - łodzie

łodzie

łodzie - łodzie