Co nam w duszy gra(ło)

co nam w duszy gra

co nam w duszy gra - co nam w duszy gra
W minioną sobotę, 2 kwietnia,  na scenie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprezentowali swe umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne i kabaretowe uczestnicy czwartej edycji Przeglądu Zespołów Seniorskich pod hasłem „Co nam w duszy gra…”

Podczas sobotniego przeglądu wystąpiło 18 zespołów z Elbląga i regionu, a na zakończenie minikoncert dał  Muzykalny Zespół Seniorów „BARYNIA” z Rosji. Organizatorami przeglądu są Teresa Urban - pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. seniorów i CSE „Światowid”.

- W tym roku motywem przewodnim była kultura rosyjska, dlatego w repertuarze zespołów musiał się znaleźć przynajmniej jeden utwór inspirowany kulturą rosyjską i stąd na nasze zaproszenie przyjechał zespół z Rosji – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptu, zastępca dyrektora CSE „Światowid” w Elblągu. – W ubiegłym roku motywem przewodnim była kultura romska.

Przegląd rozpoczęły pieśni Bułata Okudżawy, następnie prezentowały się: zespół "Lazurki", zespół "Traugutki", "Tolkmiczanki", "Fantazja", Chór „Bez nazwy”, "Gronowiacy" i "Sasanki". Po tych występach na akordeonie grał Marian Piwnikiewicz, zaś po nim wystąpił zespół taneczny „Fantastic”, który wykonał walc wiedeński i passo doble. Później na scenę weszły zespoły: "Zakrzewianki", "Pogodna Jesień", "Radość" oraz dwa kabarety: „Ale Babki” i „Na Jarane”.  Na zakończenie wystąpił zespoły „Tęcza Warmii” i „Warmianki” oraz solistka Barbara Klikowicz i zespół „Sentyment”, a po nich goście z Rosji. Wszyscy uczestnicy IV Przeglądu Zespołów Seniorskich otrzymali podziękowania i pamiątkowe statuetki.

Tekst i foto - CSE Światowid w Elblągu

co nam w duszy gra

co nam w duszy gra - co nam w duszy gra

co nam w duszy gra

co nam w duszy gra - co nam w duszy gra

co nam w duszy gra

co nam w duszy gra - co nam w duszy gra