W szkole jest fajnie...

konferencja

konferencja - konferencja


Dlaczego warto posyłać sześciolatka do szkoły? Na to pytanie w najbliższym czasie odpowiadać będzie szeroka kampania informacyjna skierowana do elbląskich rodziców i ich dzieci. Dziś w Urzędzie Miejskim zainaugurowana została konferencją prasową zasadnicza część tej kampanii. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również Iza i Dawid, sześciolatki, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole. Wspierały je dumne mamy.


- W jakim wieku posyłać dzieci do szkoły, to dylemat nie tylko rodziców, ale i samorządu. Chcemy by elbląskie szkoły były dobrze przygotowane do przyjęcia jak największej liczby sześciolatków. Za nami wstępne rozmowy i sondaż wśród rodziców na temat tego, czy ich dzieci pójdą do szkoły w wieku sześciu lat. Dzięki tym rozmowom wiemy, że musimy dostarczyć rodzicom jak najwięcej wiedzy na temat sześciolatka w szkole, a także o tym jak przygotowane są same szkoły i kadra. Jestem przekonany, że ta rzetelna informacja pomoże rodzicom w podejmowaniu w pełni świadomych, właściwych decyzji w stosunku do ich dzieci - mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga - Chcemy poprzez kampanię dotrzeć do jak największej grupy rodziców. Wydrukowane zostały plakaty i ulotki, przygotowaliśmy informacje w formie elektronicznej. W elbląskich szkołach podstawowych zorganizowane zostaną drzwi otwarte, na które zapraszam dzieci i rodziców, a 29 lutego w ramach kampanii odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim konferencja pn. "Elbląska szkoła dla 6-latka" - wyliczał prezydent Wróblewski

- Do przyjmowania sześciolatków elbląskie szkoły przygotowują się już od 2014 roku. Dla najmłodszych uczniów w klasach funkcjonuje wyodrębniona część dydaktyczna i rekreacyjna, czy miejsce na książki, by nie było potrzeby nosić ich z domu. Czas pracy dydaktycznej dostosowany jest do możliwości dzieci. Dzieci mają zapewnioną wykwalifikowaną opiekę - podkreślała Małgorzata Sowicka dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego

Uczestnicząca w konferencji nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 16 Karolina Witkowska przekazała więcej informacji na temat samego sposobu prowadzenia zajęć z sześciolatkami - nie są to typowe 45-minutowe lekcje, dzieci mogą zmieniać pozycję, przyswajać więdzę na krzesełku, na dywanie, na specjalnych piłkach. Zajęcia realizowane są z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, nauczyciel jest moderatorem, podąża za uczniem, doradza.

Zajęcia w szkole są fajne - dodał sześcioletni Dawid

6-latek w szkole - najważniejsze argumenty

Wszystkie elbląskie szkoły są bardzo dobrze przygotowane  na przyjęcie sześciolatków.

  • Sale mają część dydaktyczną i rekreacyjną, wyposażone są w meble przystosowane   do wzrostu dzieci, sprzęt multimedialny, tablice interaktywne, bezpłatne podręczniki, gry i zabawy dydaktyczne.

Wykwalifikowani  nauczyciele mają duże doświadczenie w pracy z sześciolatkami

  • Szkoły zapewniają wsparcie psychologów, logopedów, nauczycieli języków obcych, specjalistów gimnastyki korekcyjnej.

Prowadzenie zajęć w klasach pierwszych odbywa się w sposób elastyczny – nie są to lekcje 45 minutowe!
Przez cały czas pobytu w szkole dzieci mają zapewnioną wykwalifikowaną opiekę

  • Wszystkie elbląskie szkoły posiadają  świetlice szkolne –w większości szkół najmłodsze dzieci mają świetlice w odrębnych pomieszczeniach. Każda szkoła dysponuje  kuchnią i stołówką, gdzie dzieci korzystają z obiadów i innych posiłków (warzywa, owoce, mleko).

Stwarzamy możliwość lepszego rozwoju dziecka w jego najlepszym okresie poznawczym

  • Po przygotowaniu przedszkolnym  większość sześciolatków z powodzeniem może rozpocząć edukację  szkolną.
  • Te dzieci, nie mając nowych wyzwań, w przedszkolach  będą się nudzić.

Dzieci mają zapewniony lepszy start

  • Dzieci rozpoczynające edukację szkolną we  wrześniu 2016 r. będą miały łatwiejszy dostęp do gimnazjów, szkół średnich i na studia – rocznik ten będzie mniej liczny.

           Rodzicu, chcesz wiedzieć więcej - informacje na stronie: www.elbląg.eu, telefon : 55 239 33 10


Elbląskie szkoły dla 6 –latka –prezentacje szkół

SP 1
SP 4
SP 6
SP 8
SP 9
SP 11
SP 12
SP 14
SP 15
SP 16
SP 18
SP 19
SP 21
SP 23
SP 25

plakat1

plakat1 - plakat1

plakat2

plakat2 - plakat2

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja

 

 

„Elbląskie szkoły dla 6 –latka –prezentacje szkół”