Dobra wiadomość dla kierowców. Koniec utrudnień związanych z przebudową wiaduktu w ul. Nowodworskiej. Dziś popołudniu obiekt został udostępniony dla ruchu kołowego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzięki staraniom władz miasta udało się, na długo przed planowanym terminem, wznowić ruch na przebudowywanym wiadukcie w ul. Nowodworskiej. Od dziś kierowcy nie muszą już korzystać z dotychczasowych objazdów.


 - Zależało nam, aby wykonawca jak najszybciej zrealizował prace na płycie pomostu - wymianę dylatacji, oraz nowej nawierzchni, aby jak najszybciej przywrócić ruch na wiadukcie, tym bardziej, że jest sezon letni i jest to trasa uczęszczana zarówno przez mieszkańców jak i turystów. I to się udało. Na ponad dwa miesiące przed terminem obiekt zostaje udostępniony dla ruchu - podkreśla Janusz Nowak wiceprezydentElbląga. 

Nie oznacza to jeszcze calkowitego zakonczenia inwestycji. Pozostałe prace remontowe wykonywane będą jednak w sposób nie powodujący ograniczenia dla kierowców. Zgodnie z umową termin zakończenia inwestycji przypada 15 września bieżącego roku.