Zoom na seniorów, zoom na Park Modrzewie. Odsłona druga.

seniorzy
W piątek podczas warsztatów, natomiast w sobotę przy parkingu na osiedlu Zawada, elbląscy seniorzy mierzyli się z tematem Parku Modrzewie. To kolejna z inicjatyw realizowana wspólnie z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach projektu "Zoom na rady seniorów".

Piątkowe warsztaty, podobnie jak w styczniu, poprowadziło dwoje animatorów, Magda Kubecka i Dominik Srzypkowski, którzy współpracują z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę". W trakcie zajęć elbląscy seniorzy oraz zaproszeni goście przygotowali mapę Parku Modrzewie i opracowali  jego szczegółową legendę. Uczestnicy spotkania przyjęli założenie, że mieszkańcy osiedla Zawada będą nanosić na mapę swoje ulubione miejsca w Parku i takie, które wymagają zmian. Żeby akcję promowania Parku i zbierania opinii od mieszkańców uczynić bardziej atrakcyjną, seniorzy przygotowali specjalne gadżety, które wykorzystane zostały następnego dnia.

Sobota to działanie w terenie. Z przygotowanymi gadżetami i mapą seniorzy rozstawili się na placu przed domem handlowym "Jantar" i zachęcali elblążan w każdym wieku do robienia sobie wspólnych zdjęć i pozostawienia na mapie opinii na temat Parku Modrzewie. W ciągu dwóch godzin akcji udało się zrobić sporo zdjęć i co najważniejsze - mapa wypełniła się pokaźną ilością pieczątek, poprzez które mieszkańcy wskazali dobre i gorsze strony Parku Modrzewie. Uwagi mieszkańców są z pewnością dobrym źródłem danych na temat tego, jakie są potrzeby mieszkańców dotyczące Parku Modrzewie.

Piątkowe warsztaty - zobacz zdjęcia

Sobotnia akcja na placu - zobacz zdjęcia

Zobacz też poprzedni artykuł - Zoom na seniorów, zoom na Modrzewie

Przypominamy, że dziś (16 lutego) w Sali Kolumnowej Semu Rzeczypospolitej Polskiej, podczas ogólnopolskiego spotkania rad seniorów, działalność elbląskiej Rady prezentuje Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów.