Zbiórka na przeciwdziałanie skutkom epidemii

eswip

eswip - eswip

Fundusz Grantowy Stowarzyszenia ESWIP to inicjatywa, która gromadzi środki finansowe na społeczne działania elblążan. Taka wspólna elbląska skarbonka.

– Obecna sytuacja zmieniła nasze plany. Zdecydowaliśmy, że w tym roku wszystkie pieniądze pozyskane od darczyńców a także z tytułu 1 % przekażemy na przeciwdziałanie epidemii oraz jej skutkom w Elblągu, to jest teraz najbardziej potrzebne, musimy być solidarni – informuje prezes stowarzyszenia Arkadiusz Jachimowicz.

Stowarzyszenie przekazało z własnych środków 1000 zł i zaprasza elblążan do zasilania Funduszu Grantowego na konto: 22 1600 1462 1025 2272 1000 0006.

Wszystkie zebrane pieniądze stowarzyszenie przeznaczy na zakup przedmiotów na które jest obecnie największe zapotrzebowanie:  maseczek, kombinezonów, potrzebnego sprzętu dla szpitali i organizacji  zmagających się z epidemią, a także wsparcie osób, którzy najbardziej zostali nią dotknięci.

Wczoraj stowarzyszenie przekazało szpitalowi 100 maseczek uszytych przez pracowników Centrum Integracji Społecznej.

- Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage na Facebooku, gdzie jutro (o godz. 11) podczas wirtualnego zwiedzania Domu pod Cisem zaprezentujemy m.in. instruktaż szycia maseczek – dodaje Arkadiusz Jachimowicz.