Bananowce na Żuławach

rowerem

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur,  Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają 9 września do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.

Pierwsza po wakacyjnej przerwie Miejska Wycieczka Rowerowa będzie prowadziła do Stalewa na Żuławach Wiślanych. Będzie tam na nas czekał Pan Sławomir Borowski, który razem z żoną założył przy swoim domu ogród z egzotycznymi roślinami, takimi jak bananowce, daktylowce, juki, figi   – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Trasa: ELBLĄG-Helenowo-Jegłownik-Gronowo Elbląskie-Rozgart-Szaleniec-Stalewo-Zwierzno-Markusy-Jezioro-Żurawiec-Raczki Elbląskie-ELBLĄG

Mapa –  łączna długość trasy to około 50 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i krótkim odcinku bruku (4 km). Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub  trekkingowych z działającymi przerzutkami.

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Ruszamy 9 września o godzinie 10.00 spod katedry Świętego Mikołaja.