"Lato w Formie". Po raz drugi i znowymi projektami

Konferencja - Lato w Formie

Konferencja - Lato w Formie - Konferencja - Lato w Formie

Dzień Dziecka rozpocznie drugą edycję cyklu "Lato w Formie", który wypełni wakacje, jak i Stare Miasto spotkaniami, animacjami, koncertami, spektaklami teatralnymi, czy rywalizacją sportową. Pod szyldem "Lata w Formie" pojawiają się imprezy organizowane nie tylko przez Miasto, ale również przez organizacje pozarządowe.

 - Oprócz ciekawych koncertów, przedstawień teatralnych, sportowej rywalizacji chcemy naszym mieszkańcom i turystom zaproponować parę nowych przedsięwzięć, które urozmaicą wakacyjne weekendy - mówił Adam Jocz i przedstawił nowe atrakcje "Lata w Formie"

  • Nowym projektem jest „Przystanek Starówka”, w ramach którego w letnie weekendy w godz. 11.00 – 17.00 będzie można przyjemnie, ciekawie i interesująco spędzić czas w wygodnych miejscach przed Ratuszem Staromiejskim. To właśnie tu będzie można „bawić się i uczyć z kulturą”, czy posłuchać muzyki. Najmłodsi będą mogli pobawić się w piasku, gdy dorośli będą raczyli się kawą lub herbatą. „Przystanek Starówka” będzie realizowany przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury i Stowarzyszenia Art-Kreatywni.

  • Kolejnym nowym projektem jest „Szkicologia”. Pomysłodawczyniami są Adriana Ronżewska-Kotyńska oraz Olga Hońko.  Będzie to cykl spotkań, warsztatów, plenerów, dzięki którym wszyscy plastycznie uzdolnieni i chcący podnosić swoje umiejętności będą mogli rysować i malować w przestrzeni miejskiej, tym bardziej, że niezbędny sprzęt zostanie przygotowany dla wszystkich chętnych. 

  • Trzecim projektem jest „uwolnienie Starego Rynku”. Uwolnienie dla artystów, twórców kultury, twórców ludowych, animatorów oraz każdej uzdolnionej osoby, która nie będzie się bała skonfrontowania swoich umiejętności czy dokonań z widownią. Zapraszamy każdego kto chciałby pokazać swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców.

O szczegółach poszczególnych wydarzeń będziemy informowali z odpowiednim wyprzedzeniem m.in. na stronach:  www.elblag.eu  oraz www.turystyka.elblag.eu, a także na kanale facebookowym - www.facebook.com/MIASTOELBLAG

Sponsorem strategicznym cyklu "Lato w Formie" jest firma GE
Sponsorem "Szkicologii" jest również  firma EKO z Elbląga