Już od piątku Elbląskie Święto Chleba

Już od piątku Elbląskie Święto Chleba

Już od piątku Elbląskie Święto Chleba - Już od piątku Elbląskie Święto Chleba

Aromaty pieczywa, wędzonych wędlin, serów przenikające niemal całe Stare Miasto. Oprócz różnych przysmaków, na około 260 straganach unikalne rękodzieło – wyroby z drewna, filcu, czy wyjątkowa biżuteria. Dopełnieniem są dźwięki płynące ze sceny, na której występują zespoły grające muzykę etniczną. Już w najbliższy weekend (2-4. Sierpnia) zapraszamy na XI Elbląskie Święto Chleba. Tego wydarzenia nie można przegapić.

Elbląskie Święto Chleba to jeden z największych Jarmarków Produktów Regionalnych w Polsce Północnej. Startuje 2 września od godz. 18. Jednak na najmłodszych elblążan już od rana będzie czekało wesołe miasteczko na Wyspie Spichrzów. Tradycyjnie jarmarkowi towarzyszą różne występy i koncerty. W piątek zaprezentuje się m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Malbork” z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz niezwykle utalentowani artyści z Młodzieżowego Domu Kultury.

W sobotę już od rana zapraszamy na wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni wraz z dr. Józefem Sadkiewiczem i dr. Grzegorzem Russakiem. Warto dodać, że dr Sadkiewicz kieruje się mottem „powracamy do korzeni smaków”, dbając o to, by były zrobione z naturalnych składników, pochodziły od producentów regionalnych oraz z okolicznych gospodarstw ekologicznych.

Tradycyjnie jarmarkowi towarzyszy szereg imprez dodatkowych. Na scenie przy katedrze od godz. 10 czekają na państwa występy zespołów – m.in. z Rosji i Mołdawii. Atrakcją dla najmłodszych będzie z pewnością obóz rycerski, zajęcia w Chacie Wikingów lub strefa zabaw cyrkowych. Niezwykle widowiskowo zapowiada się wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg. Gwiazdą soboty jest zespół Lachersi (finalista V edycji Must Be The Music). A na zakończenie dnia obejrzymy pokaz tańca z ogniami.

Niedzielny poranek również rozpoczniemy wspólnym gotowaniem z mistrzami kuchni dr. Sadkiewiczem i dr. Russakiem, a czas umilą występy zespołów, m.in. z Ukrainy, Białorusi i Armenii. Nie zabraknie również rodzimych wykonawców, już teraz zapraszamy na występ chóru CANTATA. Niedzielę zakończy koncert zespołu The Nierobbers. Szczegółowy program tutaj.

Organizator:

Witold Wróblewski Prezydent Elbląga


Partnerzy:

Konsulat Honorowy Republiki Mołdawii, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, Galeria El, Młodzieżowy Dom Kultury, Elbląski Klaster Turystyczny.
 

Sponsorzy:

BEST S.A.
Metal Expert Sp. z o. o. Sp. J.
Browar w Elblągu - Producent marki SPECJAL
OPEGIEKA

Szczegółowy program na stronie http://www.swietochleba.elblag.pl/