Świąteczny nadchodzi czas

Świąteczny nadchodzi czas

Świąteczny nadchodzi czas - Świąteczny nadchodzi czas

Rozświetlenie miejskiej choinki, Mikołaj ze śnieżynkami, MotoMikołaje, występy artystyczne. Tradycyjnie już  6 grudnia - w dzień św. Mikołaja, który jest patronem Elbląga, elblążanie spotykali się na Starym Mieście, aby wspólnie rozpocząć  magiczny, przedświąteczny czas.

- To już taka nasza elbląska tradycja, że 6 grudnia, w dzień św. Mikołaja, rozpoczynamy okres przedświąteczny. Dzisiaj wspólnie z dziećmi symbolicznie rozświecimy naszą choinkę.  To przedsmak tego, co czeka nas w najbliższy weekend na Starym Mieście. Już dziś serdecznie  zapraszamy 11-12 grudnia, na Świąteczne Spotkania Elblążan - mówił podczas uroczystości rozświetlenia miejskiej choinki Prezydent Witold Wróblewski.

Rozświetlenie świątecznego drzewka umiliły występy artystyczne. Przed Ratuszem Staromiejskim odbył się kiermasz, na którym można było obejrzeć i kupić wyroby świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Ostatnim punktem uroczystości była msza św. w intencji miasta, w 5 rocznicę ustanowienia św. Mikołaja patronem Elbląga, która odprawiona została o godz. 18 w katedrze pw. św. Mikołaja.

Oprócz choinki, która ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100cm, 30 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami i oświetlona jest 10520 punktami świetlnymi LED, elblążanie od 6 grudnia mogą podziwiać również świąteczną dekorację Bramy Targowej. Rozbłysły również iluminacje na głównych ulicach. Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostały ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia. W tym roku pierwszy raz została udekorowana też ulica Wodna (na odcinku od ul. Studziennej do ul. Św. Ducha). Podobnie jak w  ubiegłych latach oświetlenie pojawiło się również na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego - tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta. Dodatkowo, w tym roku pierwszy raz zostały udekorowane nową iluminacją słupy trakcji tramwajowej wzdłuż ul. Ogólnej.

Więcej zdjęć - https://www.facebook.com/photo/?fbid=4244314552340260&set=pcb.4244325875672461