Zdobywca nagrody Grammy zagra z EOK!

włodek

włodek - włodek


Podczas inauguracji jubileuszowego, 10. Sezonu Artystycznego 2016/2017 Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, muzycy pod batutą Marka Mosia zagrają w towarzystwie Włodka Pawlika. Elbląscy melomani będą mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć laureata jedynej w historii polskiego jazzu nagrody Grammy!

W repertuarze koncertu usłyszymy między innymi utwory pochodzące z najnowszej symfoniczno-jazzowej płyty Włodka Pawlika  „4 Works 4 Orchestra” (jej ogólnopolska premiera odbędzie się 24 czerwca). Orkiestra wspólnie z Włodek Pawlik Trio, czyli Włodkiem Pawlikiem na fortepianie, oraz Pawłem Pańtą (kontrabas) i Cezarym Konradem (perkusja) wykona między innymi: II Koncert Fortepianowy oraz „Puls 11/8 na fortepian, flet, orkiestrę smyczkową i sekcję rytmiczną. Kameraliści wykonają również niezwykle wymagający utwór Concerto in D Igora Strawisky`ego oraz Preludium i Fugę na orkiestrę smyczkową dedykowaną EOK przez Leszka Możdżera.

Włodek Pawlik pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za płytę „Night in Calisia”. Jest to pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu! W jego dorobku znajduje się 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, muzyka do baletu, opery, utwory wokalne. Cechą charakterystyczną twórczości  Pawlika  jest wyjątkowa łatwość
i naturalność, z jaką porusza się w swojej twórczości, posługując się różnorodnymi technikami w komponowaniu muzyki. Włodek Pawlik jest laureatem najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce i za granicą.

23 września 2016 r., godz. 19:00, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Bilety: 80 zł (normalny) i 70 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK (Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25). Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, Toyota Knedler Sp. z o.o.