Wiosenne granie spod smyczków Anny Marii Staśkiewicz i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Już samo nazwisko Anny Marii Staśkiewicz elektryzuje, a wiadomość, że artystka zagra w najbliższy czwartek (09.04.2015.) w naszym mieście z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Maestro Marka Mosia, to wydarzenie, wobec którego nie można przejść obojętnie.
Anna Maria Staśkiewicz jest cenioną indywidualnością sceniczną z bogatym życiorysem artystycznym. Wystarczy wspomnieć o ukończonej z wyróżnieniem Akademii Muzycznej w Poznaniu, wielokrotnych występach konkursowych, III nagrodzie w prestiżowym konkursie Wieniawskiego oraz nagrodzie za najlepsze wykonanie koncertu skrzypcowego W. A. Mozarta na XXII Międzynarodowym Konkursie Valsesia Music, a to tylko  nieliczne ze znaczących osiągnięć muzycznych artystki. Repertuar, który zostanie zaprezentowany w trakcie koncertu w Elblągu, pozwoli Państwu rozpocząć wiosnę przy dźwiękach pięknej, instrumentalnej muzyki. Zabrzmią czołowe dzieła Vivaldiego i Schuberta, takie jak: ,,Lato” z cyklu „Cztery Pory Roku” oraz „Rondo na skrzypce i orkiestrę smyczkową A-dur”. Poza tym usłyszeć będzie można „Symfonię smyczkową nr 10 h-moll” Felixa Mendelshona, „Serenadę E-dur” op. 22 Antonina Dvoraka, a także „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego. Nie można sobie wyobrazić piękniejszego rozpoczęcia uroczej pory roku, jaką jest wiosna bez spotkania z jednym z największych talentów polskiej wiolonistyki, Anną Marią Staśkiewicz. Serdecznie zapraszamy!

9 kwietnia, CS Galeria EL, godz. 18:00. Bilety w cenie: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa 
Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o., PZU