Wschodzące gwiazdy klasyki

karolina

karolina - karolina

Tydzień po Koncercie Urodzinowym w Ratuszu Staromiejskim, odbędzie się nastrojowy  recital kameralny koncertmistrzyni EOK Karoliny Nowotczyńskiej i pianisty Michała Krężlewskiego.

Wykonawcy należą do najnowszej generacji muzyków, intensywnie koncertujących i wciąż doskonalących swe umiejętności pod opieką najlepszych profesorów. W ramach październikowego koncertu duet zaprezentuje wybrane dzieła z literatury kameralnej - zarówno te łagodne, melodyjne i piękne, jak i kompozycje wirtuozowskie, pokazujące pełnię ich talentu. Melomani usłyszą m.in.  dziełą Ysaye’a/ Saint-Saënsa, Brahmsa czy  Piazzolli.

Karolina Nowotczyńska, związana z elbląskimi Kameralistami od kilku lat. Jest doktorantką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki i studentką Wagner Conservatory w Wiedniu w klasie prof. Igora Petrushevskiego. Skrzypaczka prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i Europie. Ma za sobą także pedagogiczny debiut - ze względu na bogaty dorobek artystyczny, w sierpniu 2016 roku prowadziła kursy mistrzowskie dla studentów dwóch irańskich instytutów muzycznych w - Teheranie i Tabriz. Prywatnie jest miłośniczką zdrowej żywności, interesuje się rozwojem osobistym, a jej sposobem a jej sposób na stres to medytacja. Prezentem, z którego na pewno się ucieszy, jest… herbata, którą uwielbia i pije w znacznych ilościach.

Michał Krężlewski jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Waldemara Wojtala. Doskonalił swe umiejętności na kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak Dang Thai Son, Viera Nosina, Bernardt Riengeisen, Janusz Olejniczak. Jako akompaniator miał okazję współpracować z tak zkamomitymi artystami jak Maxim Vengerov, Oystein Baadsvik czy Agata Szymczewska. Ma na swoim koncie nagrania płytowe, a ostatnie to zbiór utworów Ludomira Różyckiego wykonywanych wraz ze skrzypaczką Eweliną Nowicką. Od 2009 r. pracuje w gdańskiej Akademii Muzycznej w charakterze pianisty akompaniatora.

9.10.2017 r., poniedziałek, 19:00, Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski 25. Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49 lub na www.eok.elblag.eu/pl/rezerwacja oraz SMS-owo pod numerem 513 095 840.

Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner   
Koncert objęty programem "Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!". Koordynatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.