Gimnazjada "11 Listopada"

Gimnazjada

Gimnazjada - Gimnazjada

W dniu 10 listopada 2016 roku o godz. 16.00 w Gimnazjum nr 9 rozpoczęło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość uświetnili honorowi goście: Pan Józef Nowicki – Prezes i Pani Zofia Kawa- Wiceprezes Zarządu Okręgowego Kombatantów RP i BWP w Elblągu. Nie zabrakło również uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych oraz naszych uczniów i pracowników. Wszyscy zebrali się w auli na parterze.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała dyrektorka gimnazjum Pani Jolanta Leśniewska, która wprowadziła wszystkich w atmosferę tego patriotycznego święta.

Po części oficjalnej Pan Wojciech Milewski, wcielając się w rolę przewodnika, zabrał uczestników wehikułem czasu do trzech zaborów: austriackiego, pruskiego i rosyjskiego. Po wprowadzających słowach przewodnika, uczniowie z klasy III a i c przedstawiali krótkie scenki związane z wydarzeniami w tych zaborach. Po powrocie z wyprawy w auli chór zaśpiewał „Pierwszą Brygadę”. Na tym niespodzianki się nie skończyły. Spotkanie wzbogacił występ młodych tancerzy: Aleksandry Ławrynowicz i Karola Ledwosińskiego – para zatańczyła walca wiedeńskiego i angielskiego. Autorką spotkania była p. Mariola Myślińska, nad oprawą muzyczną i plastyczną czuwała p. Joanna Nowak. Autorką dekoracji auli była p. Kamila Gitlin-Kutkowska.

Po tak ciekawym wstępie drużyny z klas II i Szkół Podstawowych nr 6, 8, 12, 19 przystąpiły do rywalizacji. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o latach zaborów, talentem wokalnym przy śpiewaniu pieśni patriotycznych, plastycznym, przedstawiając wizerunek godła Polski oraz rytmiki, tańcząc poloneza. Wszystkie konkursy stały na wysokim poziomie.                 
W ogólnej rywalizacji zwyciężyli przedstawiciele klasy II d, dalej: II b,II c. W kategorii szkół podstawowych wygrali przedstawiciele SP 12 i SP 19, potem SP 6, SP 8.   

Gratulujemy wszystkim.
Opracowanie: Mariola Myślińska