"Quo vadis" w Gimnazjum nr 6

czytanie

czytanie - czytanie


Tradycją jest, że Gimnazjum nr 6 rokrocznie włącza się w promocję czytelnictwa poprzez udział w Narodowym Czytaniu. W sobotnie przedpołudnie cała społeczność Gimnazjum nr 6 w Elblągu spotkała się, by wspólnie zatopić się w lekturze „Quo vadis” polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza.

Powieść ukazuje potęgę miłości Ligii i Winicjusza oraz zwycięstwo prawdy i wiary nad złem. To utwór, który fascynuje kolejne pokolenia Polaków. Jest ponadczasowy dzięki podkreśleniu znaczenia wartości w ludzkim życiu.

Nikt nie wzywał, wymuszał udziału, ponieważ uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele sami chętnie publicznie mierzyli się z tekstem. Gościnnie w murach Gimnazjum nr 6 pojawili się też przedstawiciele społeczności lokalnej. Wśród uczestników czytania znalazł się jeden z najstarszych absolwentów ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 20, który przygotował prze siebie wybrany fragment powieści opatrując go pouczającym komentarzem.

Tegoroczna edycja akcji Narodowe Czytanie to jednocześnie piąte, aktywne uczestnictwo w niej społeczności naszej szkoły. Było to wydarzenie wzmacniające znaczenie rodzimej literatury, jak również integrujące i aktywizujące jego uczestników.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. Do zobaczenia i usłyszenia za rok.
                                                                                                         
Anna Miazga
Anna Walewska
                                   

czytanie

czytanie - czytanie