Udane ferie z MOSiR-em

ferie

ferie - ferie

Ferie 2020 za nami. Było sportowo, bezpiecznie i zdrowo. A to znaczy, że zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu spełniły oczekiwania uczestników.

Przez dwa tygodnie miejskie obiekty sportowe odwiedzały liczne grupy dzieci i młodzieży. To dla nich MOSiR w Elblągu, oraz inne podmioty, przygotowały szereg ciekawych atrakcji. Każdy miłośnik aktywnego spędzania czasu, znalazł coś dla siebie. Basen, lodowisko czy hala - było w czym wybierać.

Pogoda sprawiła psikusa mieszkańcom naszego miasta. Na zimową odsiecz przybyło lodowisko Helena, na którym zabawy, gry i spotkania z przyjaciółmi, toczyły się w rytm współczesnych hitów. Dużą popularnością cieszyły się turniejowe zmagania najmłodszych hokeistów. Zorganizowane dwa  festyny lodowe, oczywiście z upominkami, zachęcały do zimowej rekreacji. Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy poczuli pełnię muzycznych doznań. Oczywiście nie mogło wówczas zabraknąć efektownej imprezowej oprawy i wesołych konkursów, co pozytywnie zaskoczyło uczestników.

Sympatycy łyżwiarstwa korzystali również z Toru Kalbar. Przez większość ferii pogoda nie przeszkadzała w jeździe dowolnej. Długie susy na szerokiej tafli przypadły dzieciom i młodzieży do gustu.

Ferie to nie tylko sporty zimowe. Hala Sportowo-Widowiskowa gościła uczestników zajęć tenisa stołowego. Dziewczynki i chłopcy w białych kimonach z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy przykładnie poznawali tajniki karate. Ci, którzy woleli poćwiczyć judo, wybrali się na zajęcia z Olimpią. Na głównym boisku hali toczyły się natomiast zmagania w piłce nożnej, piłce ręcznej i siatkówce.

Dzieci bardzo lubią zabawy w wodzie, także tego rodzaju rozrywek nie mogło zabraknąć w ofercie. Kryta pływalnia oferowała do wyboru atrakcje w postaci siatkówki oraz koszykówki w wodzie, zjeżdżalni lub pływanie i skoki w większym basenie. Natomiast strzelnica sportowa kolejny raz doświadczyła niemałego zainteresowania, dzięki zajęciom Szukamy Snajpera.

Ogółem w ramach ferii odbyło się niemalże 100 różnorodnych zajęć, w których wzięło udział ponad 6300 uczestników. To pokazuje, że miejscowe propozycje były atrakcyjną alternatywą spędzania wolnego czasu. Warto podkreślić, że wszystkie zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży były bezpłatne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ferii na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR