Brytyjczycy przyglądali się elbląskiej edukacji

W minionym tygodniu, między 9 a 14 kwietnia, w elbląskich szkołach i placówkach gościli nauczyciele z brytyjskich szkół.

Brytyjczycy mieli możliwość poznania zasad i sposóbów organizacji oświaty w Polsce, zobaczyć różne aktywności naszych dzieci, dopytać o to, co przynosi efekty edukacyjne i jak wspierane są dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych.

Wśród odwiedzanych placówek znalzły się:
• Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu
• Zespół Szkół nr 2 w Elblągu
• Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu
• Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu
• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Elblągu
• Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Malborku
• Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu

Po zakończeniu wizyty, pani Joanna Żbikowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Elblągu od organizatora wizyty, pani Marioli Chodakowskiej - Malkiewicz, ambasadora programów unijnych w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonaleniu Nauczycieli, otrzymała taki oto list z podziękowaniami:

Chciałabym Państwu bardzo serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę podczas Wizyty Studyjnej 15 nauczycieli z Wielkiej Brytanii. Wiem, że zawsze mogę na Was liczyć i kolejny raz udowodniliście, że po prostu jesteście wspaniali.
W każdej z placówek program był ciekawy i merytoryczny, goście byli zachwyceni. Dzięki wizytom w Waszych placówkach mogli zobaczyć naszą edukację 'od kuchni i w akcji'. Każda wizyta była cenna i inna dzięki różnym etapom kształcenia i profilom szkół.

To co również podkreślali nasi goście, to Wasz uśmiech, życzliwość i zaangażowanie, zachwyt jak pracujecie i zachwyt nad naszymi uczniami! Tak, byli pod wrażeniem jak uczniowie pracują w parach czy zespołach. Widzieli w szkołach polską edukację, w tym włączającą. Oprócz szkół odwiedzili Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Bibliotekę Pedagogiczną czy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko udało się zobaczyć w ciągu 5 dni, łącznie z wizytą w Szkole Podstawowej nr 5 Malborku i zwiedzaniem Muzeum Zamkowego.

Jeszcze raz dziękuję w imieniu własnym oraz organizatora Wizyty, którym jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, jak również w imieniu naszych gości, którzy wyjechali naprawdę zadowoleni i zachwyceni.
Lepszych ambasadorów niż Państwo i Wasze placówki nie można sobie życzyć :) Thank You!