Muzycznie na Starówce

Tomek Steńczyk

Tomek Steńczyk
Koncerty Tomasza Steńczyka z zespołem (23.08) oraz Pauli Preuss (25.08.) – to propozycje Coolturalnej Starówki na sierpniowe wieczory. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny.

23 sierpnia o 19.00 w Ratuszu Staromiejskim wystąpi Tomasz Steńczyk oraz zespół w składzie: Bartek Krzywda – syntezatory analogowe, Bartek Jarosz – saksofon barytonowy, Piotr Mazurowski – bas, Bogumił Romanowski – bębny. Grupa zaprezentuje najnowsze kompozycje, które zyskały już bardzo dobre recenzje podczas tegorocznych 38. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Autorem większości tekstów piosenek jest uznany muzyk, kompozytor i aranżer – Sławomir Wolski, który napisał je specjalnie dla Tomka Steńczyka. Podczas koncertu będzie można usłyszeć również piosenki, m.in. Agnieszki Osieckiej czy Marka Grechuty, w całkiem nowych aranżacjach.

Druga, całkowicie odmienna propozycja to koncert kameralny z udziałem Pauli Preuss - skrzypce oraz Bogny Czerwińskiej-Szymuli – fortepian. Artystki wystąpią 25 sierpnia o godz. 19.00 również w Ratuszu Staromiejskim W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego.

Paula Preuss jest laureatką wielu solowych i kameralnych konkursów. Uczestniczyła  w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie, Jadwisinie, Gdańsku. Współpracowała m.in. z Wandą Wiłkomirską, Konstantym Andrzejem Kulką, Yairem Klessem, Siergiejem Stadlerem, Maximem Vengerovem. Była stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska oraz stypendystką „Agrafki muzycznej”. Koncertowała w trójmiejskich salach oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
w Warszawie. W 2006 r. grała z Polską Filharmonią Kameralną pod batutą Wojciecha Rajskiego. Została zakwalifikowana do XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który odbędzie się w Poznaniu w październiku bieżącego roku.

Koncert Tomasza Steńczyka z zespołem
Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego
23 sierpnia 2011 r. (wtorek), godz. 19.00
Liczba miejsc ograniczona!

Koncert Pauli Preuss
Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego
25 sierpnia 2011 r. (czwartek), godz. 19.00
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Biurze Koncertowym EOK – Stary Rynek 25 (Ratusz Staromiejski, pok. nr 43).

Sponsor Strategiczny:
GRUPA ENERGA

Sponsorzy i Patroni:
ALSTOM Power Sp. z o.o.
FLSmidth MAAG Gear Sp. z o. o.
Grupa Żywiec Browar w Elblągu
Totalizator Sportowy Oddział w Olsztynie
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
Centrum Handlowe Ogrody
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Pomorski Oddział Obrotu Gazem w Gdańsku
Meble Wójcik
NORDEA Bank Polska S.A.
Studio Reklamy Blueboard s.c.
Agencja Reklamy Kreatywnej ELIT

Patroni medialni:
Dziennik Elbląski
Radio EL
Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl
Nasz Elbląg
Telewizja Elbląska