Konferencja przed Mistrzostwami - o współpracy z partnerami.

w drodze do mistrzostw
Nadchodzące Mistrzostwa Świata w siatkówce na siedząco, to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również doskonała okazja do zdobycia doświadczenia w wolontariacie. Dziś w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podpisane zostały porozumienia, dzięki którym wolontariuszy nie powinno zabraknąć.

Porozumienie przy licznym udziale studentów podpisali, prof. Zbigniew Walczyk, Rektor PWSZ, Tomasz Woźny Prezes IKS ATAK oraz Justyna Król z Regionalnego Centrum Wolontariatu. Wszystkie strony deklarują wzajemną współpracę. Miejsce podpisania porozumienia nie jest przypadkowe, bo to właśnie z elbląskiej PWSZ powinno rekrutować się najwięcej wolontariuszy.

Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań, które IKS ATAK przekazał elbląskiej PWSZ i Regionalnemu Centrum Wolontariatu za zaangażowanie w organizację ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. Wydarzenie to zostało okrzyknięte nawet „Sportowym Wydarzeniem Roku„ w naszym regionie.

Dla naszych studentów współpraca z IKS ATAK przychodzi o dobrej porze. Wolontariat podczas Mistrzostw to sposób na kształcenie kompetencji społecznych, kompetencji miejskich – mówił prof. Zbigniew Walczyk

O korzyściach płynących z wolontariatu i tym do czego potrzebni będą ochotnicy podczas Mistrzostw opowiadała Justyna Król z Regionalnego Centrum Wolontariatu. Na tych, którzy zgłoszą się do pomocy przy imprezie czekają m.in. certyfikaty światowej federacji siatkówki, koszulki, gadżety z Mistrzostw. Wolontariusze będą się opiekować zespołami, zagrzewać do walki w strefie kibica, pracować w sklepie z gadżetami, obsługiwać boiska i halę główną i treningową, kolportować ulotki, udzielać informacji w punkcie informacyjnym. Jest co robić! W chwili obecnej zgłosiło się już 112 przyszłych wolontariuszy z czego 50 jest elbląskiej PWSZ.

O sportowej stronie Mistrzostw opowiadał Sędzia Międzynarodowy Dariusz Jasiński, natomiast o przygotowaniach do zawodów mówił  Bożydar Abadżijew trener Kadry Narodowej Mężczyzn oraz Koordynator Siatkówki na Siedząco.

Nasza reprezentacja po raz pierwszy zagra w imprezie tej rangi, wiemy jakie to dla nas ważne, nie trzeba mobilizować nas do przygotowań – mówił Abadżijew

 

w drodze do MŚ
w drodze do MŚ
w drodze do MŚ
w drodze do MŚ
w drodze do MŚ