Sukces „czternastki” w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Noblistach Polskich

Reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu w składzie: Wiktoria Wątroba (VI a), Kamil Banach (VI a), Filip Brzozowski (VI a) oraz Sebastian Prabucki (VI b) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Noblistach Polskich, który odbył się 5 marca 2014 r. w Gimnazjum nr 1 w Elblągu. Uczestników do konkursu przygotowała Beata Mazurowska- nauczyciel bibliotekarz.


Szóstoklasiści  wykazali się szeroką wiedzą na temat życia, twórczości i działalności polskich laureatów Nagrody Nobla tj. Marii Skłodowskiej – Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy i Wisławy Szymborskiej. Doskonale poradzili sobie z udzielaniem odpowiedzi na pytania otwarte i zamknięte, czytaniem prozy, interpretacją plastyczną utworu literackiego wylosowanego podczas konkursu oraz recytacją utworu wybranego noblisty.

 

Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a poziom konkursu wysoki. Zespół z „czternastki” dzielnie walczł z drużynami z innych elbląskich szkół, w efekcie zajmując zaszczytne II miejsce. W nagrodę uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy i atrakcyjne nagrody. Gratulujemy zwycięzcom, a  organizatorom dziękujemy za możliwość udziału w tak wspaniale przygotowanej imprezie.


Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu