1000 przedszkolaków i Mikołaj

Gry, konkursy, cała góra prezentów oraz Święty Mikołaj prosto z Laponii to wszystko czekało na elbląskich przedszkolaków podczas Spotkań Mikołajkowych, które odbyły się dzisiaj w Centrum Biznesowo - Sportowym. W przedsięwzięciu udział wzięli Prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w 2010 roku, Jerzy Wilk powrócił do tamtej tradycji i zdecydował o organizacji tego przedsięwzięcia w tym roku.


W Spotkaniu Mikołajkowym wzięło udział około 1100 dzieci z 17 elbląskich przedszkoli i 13 szkół podstawowych. W czasie trwania imprezy opiekę nad dziećmi sprawowało około 150 opiekunów z poszczególnych szkół i przedszkoli, oraz spora grupa wolontariuszy. Na dzieci czekała moc atrakcji i niespodzianek: tańce, bajkowi animatorzy, spotkanie z Mikołajem i cała góra prezentów.

- Cieszę się, że tak licznie przybyliście na spotkanie z Mikołajem, mam nadzieję, że dobrze się bawicie i będziecie zadowoleni z prezentów, które przywiózł Wam Mikołaj prosto z Laponii - mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Na zorganizowanie spotkania Departament Edukacji pozyskał środki w wysokości 20 000,00 zł.