Ekologia – nauczona i doświadczona
Szkoła jest miejscem, gdzie na lekcjach biologii poznaje się także zagadnienia dotyczące ekologii. Od dziś w elbląskiej Szkole Podstawowej nr 16 uczniowie i uczennice będą mogli zgłębić tajniki ekologii jeszcze lepiej, a to za sprawą otwarcia Pracowni Przyrodniczej dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Nowoczesny sprzęt, specjalnie modele anatomiczne ludzkiego ciała i modele budowy komórek, nowe mikroskopy i odczynniki, to i wiele innych pomocy dydaktycznych ułatwi uczniom na prowadzenie doświadczeń, które wzbogacą ich książkową wiedzę.
- Zagadnienia ekologiczne traktowane są priorytetowo, należy dbać o edukację ekologiczną dzieci i młodzieży i nasza szkoła tak właśnie robi. Włączamy się w większość akcji ekologicznych w ciągu roku szkolnego. Nosimy tytuł szkoły przyjaznej środowisku, mamy też Zieloną Flagę. Nowoczesna pracownia ekologiczna pozwoli nam jeszcze lepiej przedstawiać zagadnienia ekologiczne uczniom i rozwijać w nich zainteresowanie tą dziedziną – mówiła dyrektor SP16 Izabela Milusz
Nowa pracownia została dofinansowana w kwocie 50 tys. zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, wkład Miasta wyniósł 15 tys.
- Konkurs uwzględniał granty dla 21 powiatów i cieszę się, że w Elblągu również taka pracownia powstała. To pracownia, gdzie dzieci będą zdobywały wiedzę i wykorzystywały ją w praktycznym życiu – mówił Tomasz Tracz, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
Chciałbym podziękować Pani dyrektor i całej Szkole za przychylność i otwartość na tematy ekologiczne. To będzie zielone serce tej Szkoły – podkreślił Marek Pilichowski dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska UM.
Już chwilę po oficjalnym otwarciu Pracownia mogła zaprezentować swoje możliwości, pokazową lekcję dla zaproszonych gości przeprowadziła z uczniami klasy siódmej, Pani Magdalena Szkutnik, nauczycielka biologii w SP16.