Po pierwszej rundzie dowodzi 16 Batalion

Po pierwszej rundzie dowodzi 16 Batalion

Po pierwszej rundzie dowodzi 16 Batalion - Po pierwszej rundzie dowodzi 16 Batalion

Zakończył się pierwszy etap rozgrywek w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na półmetku fazy zasadniczej prowadzą tenisiści 16 Batalionu Dowodzenia, którzy w meczu na szczycie pokonali 3:2 ekipę Old Masters.

W ostatniej kolejce pierwszej fazy, na pierwszy plan wysuwał się pojedynek na szczycie w którym spotkały się niepokonane dotychczas zespoły Old Masters i 16 Batalionu Dowodzenia. Jak się można było spodziewać, mecz lidera z wiceliderem przyniósł sporo emocji, efektownych zagrań i zwrotów akcji. Ostatecznie, po zaciętym, pięciosetowym pojedynku, lepsi okazali się tenisiści 16 Batalionu Dowodzenia, którzy pozostają jedyną ekipą bez porażki. Marsz ku wygranej rozpoczął w pierwszym pojedynku Dariusz Sikora, który pokonał Lecha Brzeskiego 3:0 (17:15, 11:6, 11:7). Zdecydowanie mniej szczęścia miał na drugim stole Wojciech Dzierżko, który musiał uznać wyższość Marcina Podkańskiego, przegrywając 0:3 (9:11, 9:11 i 7:11). W grze deblowej lepiej poradzili sobie tenisiści 16 Batalionu Dowodzenia, którzy w czterech setach ograli rywali 3:1 i ponownie objęli prowadzenie. Do drugiego remisu w tym meczu ponownie doprowadził Marcin Podkański. Wygrana 3:1 z Dariuszem Sikorą sprawiła, że o losach meczu musiał decydować piąty pojedynek, a w nim naprzeciw siebie stanęli Wojciech Dzierżko i Lech Brzeski. W każdym z trzech setów, po zaciętej i wyrównanej walce, lepszy okazywał się Dzierżko, a co za tym idzie wygrana 3:2 powędrowała na konto 16 Batalionu Dowodzenia.

Na podium pierwszą rundę zakończyli także tenisiści JaRo Zatorze. Trzecia drużyna obecnych rozgrywek na półmetku rundy zasadniczej zmierzyła się z Weteranami. Pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn nie przyniósł aż tylu emocji, jak się można było spodziewać. Rywale, jedyny punkt zdołali ugrać w grze deblowej w której para Henryk Głowacki/Zygmunt Sznaza okazała się lepsza od duetu Janusz Kriger/Roman Grudzień, zwyciężając 3:1. Wcześniej w obu pojedynkach singlowych górą byli tenisiści JaRo Zatorze. Na pierwszym stole Janusz Kriger gładko wygrał z Zygmuntem Sznazą 3:0 (11:2, 11:3, 11:3), natomiast Roman Grudzień okazał się lepszy od Józefa Sarnowskiego, także zwyciężając 3:0 (11:9, 11:5 i 11:5). W czwartym i zarazem ostatnim pojedynku tego meczu Janusz Kriger ograł Józefa Sarnowskiego 3:0 (11:3, 11:6, 11:6). Dzięki wygranej JaRo Zatorze umocniło się na podium i powiększyło przewagę nad czwartymi Weteranami do czterech punktów.

Aż do ostatniej kolejki musieli czekać na swoje pierwsze zwycięstwo tenisiści zespołu Zakrzewo. Na zakończenie pierwszej fazy zmierzyli się z ESM Sielanka, zespołem który także nie wygrał jeszcze spotkania. Mecz dwóch drużyn z dołu tabeli lepiej rozpoczęło Zakrzewo. Na pierwszym stole Jacek Zieliński wygrał 3:0 z Tadeuszem Tyszką. Nieco więcej pracy w wygraną musiał włożyć Sławomir Bałchan, któremu o punkty przyszło rywalizować ze Zbigniewem Piaseckim. Pierwszego seta Bałchan wygrał 11:5, ale w drugim górą okazał się Piasecki, zwyciężając 11:9. Dwa kolejne sety padły już łupem zawodnika Zakrzewa i pojedynek obu tenisistów zakończył się wynikiem 3:1. Także w grze deblowej lepiej zaprezentowało się Zakrzewo, a wygrana 3:0 dała im zwycięstwo w całym meczu i pierwsze punkty w obecnym sezonie.

Zespoły uczestniczące w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego czeka teraz świąteczno-noworoczna przerwa. Do rywalizacji przy stołach zawodnicy wrócą już w nowym roku. Początek drugiej fazy rozgrywek zaplanowano na wtorek 5 stycznia, natomiast zakończenie tego etapu rozgrywek na 29 marca. Po tym nastąpi podział zespołów na trzy grupy i walka w fazie play off. Amatorskiego mistrza Elbląga poznamy w maju 2016 roku.

Wyniki 11 kolejki:
Pasłęczanie - Lazurki 3:1 (9:4)
Pasłęczanie: Mirosław Stefanowicz 2,5 pkt., Ryszard Marszałkowski 0,5 pkt.
Lazurki: Jerzy Rosa 1 pkt.

16 Batalion Dowodzenia - Old Masters 3:2 (10:7)
16 Batalion: Dariusz Sikora 1,5 pkt., Wojciech Dzierżko 1 pkt., Bartosz Kępski 0,5 pkt.
Old Masters: Marcin Podkański 2 pkt.

JaRo Zatorze - Wetereni 3:1 (10:3)
JaRo Zatorze: Janusz Kriger 2 pkt., Roman Grudzień 1 pkt.
Weterani: Zygmunt Sznaza 0,5 pkt., Henryk Głowacki 0,5 pkt., Józef Sarnowski.

MSW - KS Kamiennik Wielki 1:3 (7:9)
MSW: Henryk Wojciechowski 1,0 pkt.
KS Kamiennik: Krzysztof Bem 1,5 pkt., Tomasz Haracz 1,5 pkt.

Zakrzewo - ESM Sielanka 3:0 (9:1)
Zakrzewo: Jacek Zieliński 1,5 pkt., Sławomir Bałchan 1,5 pkt.

Tsunami - ESK Nestora 3:1 (9:2)
Tsunami: Wiktor Lewandowski 2,5 pkt., Janusz Konert 0,5 pkt.
ESK Nestora: Józef Pyka 1 pkt.

Przypominamy, że mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego rozgrywane są w każdy wtorek od godz. 17:00 w sali tenisowej mieszczącej się w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej. Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Amatorska Liga Tenisa Stołowego.
Tekst i fot. MOSiR