UKTS Destination ze złotymi medalami Mistrzostw Polski

UKTS Destination ze złotymi medalami Mistrzostw Polski
To były bardzo udane zawody dla tancerzy Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination, którzy z Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle przywieźli aż trzy złote medale. Oprócz tego elblążanie z Twardogóry wrócili także ze srebrnymi i brązowymi krążkami.  

XXII Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle, które w tym roku dobywały się w Twardogórze, zakończyły się kolejnym sukcesem dla młodych tancerzy z Zespołów Tańca Nowoczesnego Destination, działających przy Uczniowskim Klubie Tańca Sportowego. Z najważniejszej imprezy w sezonie nasi zawodnicy przywieźli osiem medali w tym aż trzy z najcenniejszego kruszcu. Mistrzostwa Polski już po raz trzeci odbywały się pod auspicjami International Dance Organization. W tym roku oprócz tancerzy reprezentujących Hip Hop i Disco Dance w czasie mistrzostw można było podziwiać zawodników bardzo prężnie rozwijających się nowych kierunków tańca takich jak: Jazz Dance, Modern, Electric Boogie, Break Dance, Salsa Shines, Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show.

Mistrzostwa Polski tradycyjnie stały na wysokim poziomie, a na parkiecie rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze w kraju. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się elbląscy tancerze UKTS Destination. Pierwsze miejsce i jednocześnie Mistrzostwo Polski zdobyła formacja Destination Kids, formacja Destination Junior oraz duet Jagoda Umpirowicz i Wiktoria Sudomierska.
- Nasi tancerze zaprezentowali się znakomicie pokonując zespoły najwyższej rangi m.in. wielokrotnych Mistrzów Polski ze Szczecina. Bardzo cieszymy się z tak wspaniałych wyników, ponieważ ciężko na to pracowaliśmy podczas zajęć tanecznych, obozów letnich czy warsztatów tanecznych - dodaje Milena Kucharczyk, trener i prezes UKTS Destination.

Pozostali elbląscy tancerze także spisali się na medal. Srebrne krążki wywalczył duet Pola Kogut i Paulina Haza oraz mini formacja Destination Senior Team i mini formacja Destination Junior. Jak się okazało nie był to koniec medalowego Destination.
Brązowe medale z Twardogóry przywiózł także duet Anna Lewandowska i Katarzyna Bujalska oraz solistka Pola Kogut.

W piątek przed oficjalną imprezą XXII Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle, odbył się turniej towarzyszący w klasach tanecznych, podczas którego nasi tancerze 25 razy stawali na podium w kategoriach solo, duety, mini i formacje i formacje disco dance.
Poniżej wyniki:
Solo disco dance do 9 lat klasa E
1 miejsce - Paulina Haza
2 miejsce - Antonina Gugnon
3 miejsce - Barbara Kamińska
Solo disco dance do 11 lat klasa D
1 miejsce Pola Kogut
3 miejsce - Wiktoria Balicka
Solo disco dance 10-11 lat klasa E
1 miejsce - Anna Lewandowska
3 miejsce - Katarzyna Bujalska
Solo disco dance 12-13 lat klasa E
1 miejsce - Klaudia Kuczyńska
Solo disco dance 12-13 lat klasa D
2 miejsce - Julia Gosieniecka
3 miejsce - Amanda Becker
Solo disco dance 12-13 lat klasa C
2 miejsce Amelia Balicka
3 miejsce - Amelia Szlendak
Solo disco dance pow. 15 klasa D
1 miejsce - Monika Umpirowicz
Solo disco dance pow. 15 lat klasa C
1 miejsce - Martyna Zaroda
2 miejsce - Wiktoria Sudomierska
Solo disco dance pow. 15 lat klasa B
1 miejsce - Jagoda Umpirowicz
Duety disco dance do 11 lat klasa E+D
1 miejsce - Pola Kogut, Paulina Haza
2 miejsce - Anna Lewandowska, Katarzyna Bujalska
Duety disco dance 12-13 lat klasa E+D
2 miejsce - Julia Gosieniecka, Klaudia Kuczyńska
Duety disco dance pow. 15 lat klasa C+B
1 miejsce - Jagoda Umpirowicz, Wiktoria Sudomierska
Mini formacje disco dance do 11 lat
1 miejsce - Destination Kids
Mini formacje disco dance 12-15 lat
1 miejsce - Destination Junior Team
Mini formacje disco dance pow. 15 lat
1 miejsce - Destination Senior Team
Formacje disco dance do 11 lat
1 miejsce - Destination Kids
Formacje disco dance 12-15 lat
1 miejsce - Destination Junior


- "Gratulacje należą się dla wszystkich tancerzy za ich ciężka pracę włożoną w przygotowania oraz zaciętą rywalizację ze wszystkimi zespołami. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników, które pokazują, że zaangażowaniem i ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele" - kończy Milena Kucharczyk, trener i prezes Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.


UKTS Destination