Po raz ostatni walczyli przy stole

Takie turnieje to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i przyznam, że robicie świetną robotę dla miasta - twierdzi Zygmunt Fleszar z Ostródy. W środę rozegrany został ostatni turniej tenisa stołowego w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em 2015.

Przez całe wakacje lodowisko Helena udostępnione jest dla fanów tenisa stołowego. Oprócz codziennych zajęć rozgrywane są także turnieje. Ostatnie tego lata zawody odbył się w minioną środę i zgromadziły na starcie 11 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz open. Turnieje tenisowe to jeden z punktów programu akcji Wakacje z MOSiR-em.

- Opuściłem jedynie pierwszy turniej, a w pozostałych już uczestniczyłem - informuje Zygmunt Fleszar z Ostródy, który w tenisa stołowego gra już od dwudziestu lat. - Wprawdzie w Ostródzie mamy zespół tenisowy w ekstraklasie, ale brakuje takich wakacyjnych zajęć i turniejów jak w Elblągu. Widać, że u was tenisowy ruch amatorski rozwinięty jest bardzo mocno. To spora zasługa MOSiR-u, robicie świetną robotę dla miasta i aż żałuję, że u nas w Ostródzie tego nie ma.

W ostatnim wakacyjnym turnieju najwięcej zawodników wystartowało w kategorii open. Z grona ośmiu tenisistów najlepiej zaprezentował się Daniel Buczyński, który wygrał wszystkie pojedynki. W decydującym meczu, po zaciętej i wyrównanej walce, pokonał 3:2 drugiego w klasyfikacji Romana Grudnia. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Zygmunt Fleszar.

- Dla mnie takie turnieje to świetna okazja, by zmierzyć się z lepszymi i młodszymi zawodnikami - twierdzi 68-letni Zygmunt Fleszar. - I nawet jak się przegra, to od takich graczy jak Roman Grudzień można się jeszcze wiele nauczyć. Szkoda, że w zawodach stratuje tak mało młodych ludzi, ale to jest problem całego kraju. Takie mamy czasy, że ciężko jest zachęcić młodzież do sportu. Dobrze, że choć w wakacyjnych turniejach tenisowych pojawiały się dzieci.

Tym razem w kategorii dzieci i młodzieży wystartowało trzech zawodników, którzy rywalizowali systemem każdy z każdym. Dwa zwycięstwa zanotował Stefan Ponikiewski, który najpierw pokonał 3:2 Mateusza Lamberta, a następnie ograł 3:0 Joachima Szemioto. Drugie miejsce zajął Mateusz Lambert, a trzecie Joachim Szemioto. Trzej najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy słodkie upominki.

- To  był mój już czwarty turniej tenisowy - mówi 14-letni elblążanin Stefan Ponikiewski. - W szkole chodzę na SKS i trenuję tenis, ale interesuję się też innymi dyscyplinami jak hokej czy piłka nożna. Tenis traktuję jako zabawę i rekreację.

Do końca sierpnia na lodowisku Helena dostępne są stoły do gry w tenisa. Więcej informacji o wakacyjnej ofercie można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Wakacje z MOSiR-em 2015.


Tekst i fot. MOSiR