Turniej "Orlik Volleymania" w Gimnazjum nr 3 w Elblągu

 Festyn Rodzinny w SP 16  środa, 27 maja 2015 05:54  Czytaj więcej23 maja w Szkole Podstawowej nr 16, jak co roku, odbył się Festyn Rodzinny. Hasłem wiodącym imprezy były „Pirackie hulanki i swawole”.  Czytaj więcej Turniej

Festyn Rodzinny w SP 16 środa, 27 maja 2015 05:54 Czytaj więcej23 maja w Szkole Podstawowej nr 16, jak co roku, odbył się Festyn Rodzinny. Hasłem wiodącym imprezy były „Pirackie hulanki i swawole”. Czytaj więcej Turniej - Festyn Rodzinny w SP 16 środa, 27 maja 2015 05:54 Czytaj więcej23 maja w Szkole Podstawowej nr 16, jak co roku, odbył się Festyn Rodzinny. Hasłem wiodącym imprezy były „Pirackie hulanki i swawole”. Czytaj więcej Turniej
Otwarta w marcu br. hala sportowa przy ZSO nr 2 z ul. Królewieckiej 42 w Elblągu zaczyna spełniać swoją funkcję. To nowoczesny i funkcjonalny obiekt sportowy, który ożywia emocje, współtworząc atrakcyjną wizję uprawiania sportu, tym samym przyciągając sympatyków aktywnego stylu życia. Hala jest kuźnią talentów m. in. siatkarskich, a szlifujący je Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu był 13 maja gospodarzem eliminacyjnego turnieju ORLIK VOLLEYMANIA.

Turniej rozegrany został pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego, a otwarcia turnieju w jego imieniu dokonała Małgorzata Sowicka - Kierownik Referatu Edukacji. Swoją obecnością zaszczycił również koordynator wojewódzki ORLIK VOLLEYMANII i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Marek Kotulski.


W turnieju wzięło udział dwadzieścia zespołów z siedmiu elbląskich szkół podstawowych, w tym cztery szkoły z Akademii SOS.

Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży oraz integracja poprzez grę zespołową i rywalizację sportową. Zwycięzca turnieju będzie reprezentował nasze miasto w turnieju regionalnym.                                          

Niespodzianką turnieju dla uczestników była wizyta Joanny Wołosz, reprezentantki Polski, która jest ambasadorem Akademii Siatkarskiego Ośrodka przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu. Uczestnicy mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia z siatkarką, otrzymali jej autografy na koszulkach i dyplomach.

Nad całością turnieju czuwali organizatorzy-  nauczyciele S.O.S.: Aleksandra Pietrulewicz, Regina Jurczak i Wojciech Samulewski, a obsadę sędziowską zapewniły uczennice pierwszej i  drugiej  klasy S.O.S Gimnazjum nr 3 w Elblągu.

Klasyfikacja końcowa pięciu najlepszych zespołów turnieju:

I   miejsce – SP 16
II  miejsce – SP 19 I zespół
III miejsce – SP 6
IV miejsce – SP 25
V  miejsce – SP 19 II zespół

Warto dodać, że na pierwszych czterech miejscach uplasowały się zespoły z  Akademii S.O.S Gimnazjum nr 3 w Elblągu.

Sukcesy sportowe cieszą, pozytywnie wpływając na poprawę kondycji fizycznej młodzieży i propagując ideę zdrowego stylu życia, co w kontekście osiągnięć siatkarskiej drużyny narodowej, niech będzie zachętą do działania i sukcesywnie przyczyni się w przyszłości do wychowania pokolenia polskich sportowców i być może wspaniałych siatkarzy.