Mistrzowie Elbląga w szachach

szachy

W sali ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17 zakończyły się - po 8 tygodniach rozgrywek - mistrzostwa Elbląga w szachach klasycznych na rok 2016. W finałowym turnieju rywalizowało 15 zawodników, w tym 7 juniorów, którzy rozegrali turniej systemem szwajcarskim 8-rundowym.

Po zaciętej walce tytuł mistrzowski zdobył (po raz piąty) Piotr Plewa - 7 pkt /bez porażki/, który o pół punktu wyprzedził Waldemara Zakrzewskiego oraz o cały punkt  obrońcę tytułu, Wojciecha Kiejdo (wszyscy z klubu "Start"). W. Kiejdo został jednocześnie mistrzem Elbląga weteranów powyżel 60 lat.

Wśród juniorów mistrzem Elbląga został 13-letni uczeń SP 16, Michał Graczyk /niezrzeszony/ zdobywając 4 pkt, czyli o pół punktu więcej od dwóch lodych szachistów UKS "Skoczek" i uczniów SP 1: Szymona Trochomczuka /9 lat!/ i Konrada Żyhałko. A kolejne mistrzostwa miasta już na wiosnę 2017 r.