„Uciekam na wieś, bo...” – wernisaż wystawy pokonkursowej

uciekam
I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Uciekam na wieś, bo…” powoli przechodzi do historii. Wiąże się z nim ogrom pracy nauczycieli i uczniów, wysiłek organizacyjny, ale przede wszystkim satysfakcja, że młodzież tak bardzo zainteresowała się tematyką wiejską. Teraz przyszedł czas na wernisaż wystawy pokonkursowej, na którym zostaną zaprezentowane najlepsze z prac, 13 września 2012 o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki  Galeria El w Elblągu.

Na konkurs wpłynęło łącznie 455 prac w sześciu kategoriach (rysunek, malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika warsztatowa i grafika komputerowa) z 30 szkół artystycznych. „Uciekam na wieś bo…” – ten nieco przewrotny tytuł dla uczniów szkól plastycznych był dużym wyzwaniem. Opisanie wsi pędzlem, ołówkiem czy dłutem okazało się zadaniem bardzo kreatywnym. Świadczy o tym ilość i różnorodność prac, które wpłynęły na konkurs. O wysokim poziomie artystycznym świadczą także opinie jurorów i ilość przyznanych nagród. 25 czerwca 2012 r. jury powołane przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie: prof. Mariusz Dąbrowski – ASP Warszawa, prof. Wojciech Sęczawa – ASP Gdańsk, prof. Piotr C. Kowalski – UA Poznań, mgr Jarosław Denisiuk CS Galeria EL dokonało oceny prac, przyznając nagrody w poszczególnych kategoriach.

Patronat nad konkursem wpisanym do Ogólnopolskiego Katalogu Imprez Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego objęli: Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga oraz Sławomir Jezierski Starosta Elbląski.