Seniorze - w każdą środę wybierz „Kierunek: Zdrowie”

plakat

plakat - plakat

W najbliższą środę rusza kampania prozdrowotna dedykowana grupie mieszkańców Elbląga 60+ pn. „Kierunek: Zdrowie”. To kolejny projekt dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

„Kierunek: Zdrowie” to cykl spotkań ze specjalistami różnych dziedzin dotyczący jednego tematu – zdrowego stylu życia seniorów. Żywienie, właściwa dieta, fitness, pokazy ćwiczeń, rehabilitacja ruchowa, to zagadnienia o których elbląscy seniorzy już wkrótce będą mogli dowiedzieć się więcej.  

Wszystkie spotkania odbywać się będą co środę, od 8 lutego do 15 marca, w Ratuszu Staromiejskim

Pierwszy wykład w Ratuszu odbędzie się 8 lutego br. w godz. 16.00-18.00. Tematyka spotkania – zdrowie na talerzu, nowa piramida żywieniowa a nawyki żywieniowa. Zagadnienie przybliży seniorom mgr. inż. Barbara Bukowska z Zespółu Szkół Gospodarczych w Elblągu w towarzystwie uczniów Szkoły.

Zespół Szkół Gospodarczych ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu oraz doskonaleniu postaw prozdrowotnych wśród swoich uczniów, a także mieszkańców miasta. Ich umiejętności są systematycznie doceniane na regionalnych i ogólnopolskich konkursach związanych z problematyką zdrowego odżywiania. Jako szkoła posiada także dostęp do najnowszych badań i technologii żywieniowych

Zobacz szczegółowy harmonogram wszystkich spotkań wraz z tematami: HARMONOGRAM SPOTKAŃ KAMPANII "KIERUNEK: ZDROWIE"

Organizatorem przedsięwzięcia jest Witold Wróblewski prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów.
Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec www.fundusz.grupazywiec.pl