Weekend za pół ceny w Galerii EL

gerard i bryła
To już ostatni weekend z wystawą retrospektywną Gerarda Kwiatkowskiego. Z tej okazji obniżamy cenę biletów wstępu o połowę, by wszyscy zainteresowani mogli jeszcze obejrzeć jedną z największych ekspozycji prac założyciela Galerii EL.

Gerard Jürgen Blum Kwiatkowski urodził się w 1930 r. w Faulen (dzisiejsze Ulnowo – przed II Wojną Światową miejscowość przygraniczna w dawnych Prusach Wschodnich). Po wojnie zamieszkał w Elblągu. Był współzałożycielem i kierownikiem Klubu Młodej Inteligencji „Czerwona Oberża” (1956-1961), następnie inicjatorem i kierownikiem Laboratorium Sztuki Galeria EL w latach 1961-74. Inicjator i kurator pięciu edycji Biennale Form Przestrzennych w latach 1965-1973, będących przeglądami i sympozjami sztuki poszukującej (neokonstruktywizm, konceptualizm, kino rozszerzone, performance). W 1974 roku wyjechał na stałe do Niemiec. Od tego też czasu realizował ideę „stacjonizmu” w sztuce, zakładając w różnych miejscach tzw. stacje sztuki (w klasztorze Cornberg, zamku Rittersheim, w Hünfeld, Fuldzie, Bad Hersfeld, Kleinsassen i innych). Od 1975 roku prowadzi Wolną Akademię Sztuki w Hünfeld, a w 1990 roku otwiera Museum of Modern Art – z kolekcją o profilu międzynarodowym, skupiającą prace twórców o rodowodzie konstruktywistycznym. W 1993 roku zakłada Muzeum Artystów „Forum Sztuki Konkretnej” w Erfurcie oraz Muzeum Sztuki Reduktywnej w Świeradowie Zdroju. Od roku 2011 Honorowy Obywatel Elbląga.

Oprócz wystawy Gerarda Kwiatkowskiego w Galerii Laboratorium można oglądać otwartą 12 lutego wystawę malarstwa Moniki Wyłogi i Wioli Stankiewicz, na emporze z kolei gości nowa aranżacja kolekcji MMA.

W sobotę Galeria EL czynna jest w godzinach 10-18, w niedzielę 10-17.

Serdecznie zapraszamy.


Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel. 55 625 67 80, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.