„Żyj zdrowo na sportowo”

„Żyj zdrowo na sportowo”

„Żyj zdrowo na sportowo” - „Żyj zdrowo na sportowo”

W hali sportowo-widowiskowej MOSIR odbyła się  II Spartakiada Przedszkolaka pod hasłem "Żyj zdrowo na sportowo". Impreza promowała wśród najmłodszych dzieci ruch i zdrowe odżywianie.

 

W zawodach wzięły udział dzieci, a także kibice ze wszystkich elbląskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, działających przy szkołach podstawowych - łącznie około 1.000 milusińskich.

- „Bardzo się cieszę, że tak licznie przybyliście na dzisiejszą Spartakiadę. Wszystkim kibicuję i życzę dobrej zabawy oraz powodzenia w rywalizacji. Zachęcam Was również do aktywności sportowej  i zdrowego odżywania na co dzień” – mówił podczas otwarcia Spartakiady Prezydent Witold Wróblewski.

Przedszkolaki z dziesięciu drużyn warzyw i owoców rywalizowały w ośmiu konkurencjach. Zawodnicy mieli do wykonania między innymi: slalom na hulajnogach, sadzenie marchewek, omijanie grządek, rzut jabłkiem do kosza, skoki na piłkach, przewlekanie szarfy, slalom z dynią, czy bieg z owocem na tacy.

Uczestnicy zawodów za udział w Spartakiadzie otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki. Wszystkie placówki natomiast obdarowane zostały sprzętem do zabaw rekreacyjnych i sportowych. Podczas imprezy dzieci otrzymywały także zdrowe przekąski w postaci warzyw i owoców.

II Spartakiada Sportowa zrealizowana została w ramach programu „Bezpieczny Elbląg – Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna”. Celem zabawy jest kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych dzieci, promowanie zdrowego żywienia oraz sportu i aktywnego wypoczynku.

Zobacz fotorelację ze Spartakiady - GALERIA