Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Elblągu.

logo
150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 17 listopada rusza siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm oraz brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Global Entrepreneurship Week to już właściwie międzynarodowy ruch społeczny. To inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe, prywatne i pozarządowe, firmy i szkoły, uniwersytety i osoby prywatne. Wszystkie te podmioty przez jeden tydzień w roku organizują bezpłatne szkolenia, wykłady i debaty, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w danym kraju.

Stowarzyszenie Elbląg Europa jest koordynatorem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Stowarzyszenie przez okres października i listopada na portalu społecznościowym Facebook prowadziło kampanie pt. Elbląskie Twarze Przedsiębiorczości, w której promowani byli elbląscy przedsiębiorcy jako osoby godne naśladowania.

Stowarzyszenie Elbląg Europa wraz z Studenckim Kołem Naukowym Myśli Społecznej i Politycznej "SENEKA" postanowiło zorganizować spotkanie dla studentów, uczniów i przedsiębiorców pt. Elbląskie Twarze Przedsiębiorczości, które odbędzie się 18 listopada 2014 roku, o godzinie 10.00 w budynku PWSZ przy ulicy Grunwaldzkiej 137 w Elblągu. Spotkanie dzieli się na III etapy:

1. PANEL DYSKUSYJNY
Podczas Elbląskich Twarzy Przedsiębiorczości odbędzie się panel dyskusyjny trwający 45 minut, na temat: cech pracownika XXI wieku oraz umiejętności pomagających odnieść sukces w biznesie. W panelu wezmą udział Szefowie Klastrów Elbląskich.

2. WYSTĄPIENIE PRZEDSTAWICIELI MŁODZIEŻOWYCH
Wystąpienia poświęcone tematom: szans rozwoju, jakie młodzieży daje program Erasmus+, jak pasja może stać się sposobem na życie oraz nowym technologiom, trendom w mediach społecznościowych, dobrym praktykom w realizacji swoich własnych przedsięwzięć.

3. PREZENTACJA ELBLĄSKIEGO RYNKU PRACY
Podczas tej części spotkania mają Państwo możliwość dowiedzieć się o sytuacji elbląskiego rynku pracy i jego przyszłości. Obalimy też kilka mitów dotyczących bezrobocia i pracy w Elblągu.

Działania Stowarzyszenia Elbląg Europa realizowane są pod honorowym patronatem Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Rzecznika Młodzieżowego Warmii i Mazur.

Serdecznie zapraszamy uczniów, studentów, przedstawicieli firm, osób szukających pracy lub zainteresowanych tematem przedsiębiorczości na spotkanie Elbląskie Twarze Przedsiębiorczości.

Koordynator regionalny projektu: Michał Pawłowski

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.