Uczniowie SP 25 z wizytą u prezydenta Jerzego Wilka

Uczniowie klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej odwiedzili dziś (31 października) Urząd Miejski. Na trasie wycieczki po urzędzie znalazł się Departament Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obywatelskich oraz sala sesyjna, w których uczniom towarzyszył prezydent Jerzy Wilk. Młodzi elblążanie obejrzeli także film promujący nasze miasto oraz otrzymali widokówki promujące nasze miasto. Prezydent Jerzy Wilk otrzymał zaś od swoich małych gości własnoręcznie wykonaną grafikę.Przypomnijmy, że w tym roku już kilka grup z różnych szkół i przedszkoli gościło w elbląskim Magistracie. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta z wielką ciekawością odwiedzają bowiem miejsca, gdzie zapadają ważne decyzje dla mieszkańców Elbląga. Dziś uczniowie mieli też okazję zadać pytania prezydentowi Jerzemu Wilkowi, najbardziej interesowało ich to ile osób pracuje w urzędzie miejskim i czy praca prezydenta jest odpowiedzialna. Jeden z uczniów pytał także prezydenta o to ile lat ma budynek elbląskiego magistratu.

- Ten budynek jest dosyć starty, ma 102 lata. Wcześniej mieściło się tuta gimnazjum męskie - odpowiadał uczniom prezydent Elbląga Jerzy Wilk.