Puchar mistrzów w CSB

Waży 7,5 kg i jest wykonany ze złota oraz platyny. Jeszcze niedawno marzyli o nim siatkarze z całego świata. Mowa o pucharze świata, który zdobyła reprezentacja Polski siatkarzy. We wtorek to cenne trofeum zawitało do Elbląga.

Puchar rozpoczął tourne po woj. warmińsko-mazurskim. We wtorek (28.10) rano był w Iławie, po południu w Elblągu, w środę zawita do Braniewa. Odwiedzi w sumie 15 miast na terenie całego województwa.

Uroczystego odsłonięcia pucharu w hali Centrum Sportowo-Biznesowego dokonał wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

— Polska może wygrywać, może świetnie organizować imprezy sportowe, jest wspaniałym krajem i bardzo się z tego cieszymy. Również w Elblągu dobrze się wygrywa, dobrze organizuje się imprezy sportowe — mówił wiceprezydent Marek Pruszak. — Jesteśmy dumni z naszej drużyny i liczymy na więcej.

Przy tej okazji Marek Pruszak przypomniał, że Elbląg w tym roku był gospodarzem mistrzostw świata z udziałem niepełnosprawnych siatkarzy grających na siedząco.

Po części oficjalnej każdy miłośnik sportu mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z tym niezwykłym trofeum. A chętnych nie brakowało. Na uroczystość przybyły przedszkolaki, uczniowie z pobliskich szkół, a nawet grupa studentów.