Wymyśl nazwy dla nowych wiat w Bażantarni

Wiosną Bażantarnia wzbogaciła się o dwie nowe wiaty przy leśniczówce Dębica (za Górą Chrobrego). Nowe wiaty nie otrzymały jeszcze swoich imion, dlatego Nadleśnictwo Elbląg i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej ogłaszają konkurs na ich nazwy. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody.

Bażantarnia już od XVIII w. jest miejscem wypoczynku i rekreacji. Zachwyca swoimi walorami wielu miłośników przyrody i turystyki. Górskie cechy tego terenu, strumyki, tajemnicze jary i wąwozy – wszystko to sprawia, że elblążanie chętnie spędzają tam wolny czas. Nieodłącznym elementem Bażantarni są wiaty, które umilają wypoczynek i zdobywanie szlaków. Wiosną tego roku, dzięki ogólnopolskiemu projektowi „Aktywne Udostępnianie Lasu”, Nadleśnictwo Elbląg postawiło w Bażantarni dwie nowe wiaty. Znajdują się one przy żółtym szlaku przy leśniczówce Dębica (za Górą Chrobrego). Wiaty nie otrzymały jeszcze swoich imion, a jak wiadomo wszystkie wiaty w Bażantarni mają swoje nazwy.

Propozycje nazw dla wiat można zgłaszać do 31 lipca. Uczestnikom konkursu pozostawiamy pełną dowolność w nazewnictwie. Zwycięska nazwa pojawi się na opracowywanej przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej nowej mapie Bażantarni. Ponadto na autorów najciekawszych nazw czekają atrakcyjne nagrody. Najciekawsze propozycje zostaną poddane głosowaniu, które potrwa od 4 do 14 sierpnia, głosowanie odbędzie się na profilu fecebookowym oraz drogą mailową.

Pomysły na nazwy dla wiat prosimy przesyłać  na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wiadomości wpisując słowo: Konkurs. W treści poza propozycją na nazwę prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz załączenie krótkiego uzasadnienia swojej propozycji np. nawiązania do historii Bażantarni lub charakteru miejsca. Rozwiązanie konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 30 sierpnia podczas trzynastej w tym roku „Soboty z przewodnikiem” (spotkanie odbędzie się pod hasłem „Bażantarnia – nasze małe Bieszczady”).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Nadleśnictwa Elbląg i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz na wydarzenie poświęcone konkursowi na profilu Bażantarni na Facebooku.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg