Tydzień Przedsiębiorcy w elbląskim oddziale ZUS

Tydzień Przedsiębiorcy

Tydzień Przedsiębiorcy - Tydzień Przedsiębiorcy
Oddział w Elblągu uprzejmie informuje, że w dniach 18-22 listopada 2013 r. przy ul. Teatralnej 4 w godzinach od 8.00─18.00 będzie prowadzona akcja pod nazwą "Tydzień Przedsiębiorcy".

W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy będzie można dowiedzieć się  jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w oddziale ZUS, a więc jak korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS: e-płatnika PUE czy zusomatów (urządzenia dają możliwość, dzięki interaktywnym „wrzutkom” poświadczonego złożenia dokumentów w ZUS o każdej porze dnia i nocy).

W ciągu tygodnia każdy przedsiębiorca uzyska m.in. kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS. Prowadzący działalność gospodarczą dowie się, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. Nie zabraknie informacji o abolicji składkowej: kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności. Warto będzie też porozmawiać o tym, jak nie dać nabrać się na „usługi” nieuczciwych pośredników, oferujących outsourcing pracowników.

Tydzień Przedsiębiorcy będzie także sposobnością do założenia profilu na PUE dla tych wszystkich, którzy dotąd nie zdążyli tego zrobić.

Zapraszamy na seminaria, które odbywać się będą dwa razy dziennie o godz. 9.30 i 15.30. Zapisy na seminaria przyjmowane są pod nr telefonu 55 641 36 73

Harmonogram seminariów:
18 listopada „Innowacyjne rozwiązania z zakresu usług elektronicznych zapewniające lepszą komunikację klientów z Zakładem (e-ZUS)” 
- godz.11.00-15.00 - dyżur ekspertów z Urzędu Miejskiego,
19 listopada „ Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności”
- godz.11.00-15.00 - dyżur ekspertów z Urzędu Skarbowego,
20 listopada „Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione, aby wniosek mógł zostać rozpatrzony przez Zakład”
- godz.11.00-15.00- dyżur ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy,
21 listopada „Outsourcing pracowników. Problemy jakie może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi „
- godz.11.00-15.00 - dyżur ekspertów z Powiatowego Urzędu Pracy,
22 listopada  „Zmiany w przepisach prawa w tym wprowadzenie nowych tytułów do ubezpieczeń dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 5
- godz.11.00-15.00- dyżur ekspertów z Narodowego Funduszu Zdrowia-  możliwość rejestracji w ZIP.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszego Oddziału podczas Tygodnia Przedsiębiorcy, jak również w każdym innym dniu roku. Warto wiedzieć więcej.

Agnieszka Cybulska
ZUS Oddział w Elblągu
tel. 55 641 92 63