Nocna ulewa i podjęte działania

woda w piwnicach
Dzisiejsza noc nie należała do najspokojniejszych, burze i ciągle padający deszcz zaalarmowały mieszkańców kilku elbląskich ulic. Do akcji przystąpiły służby Straży Pożarnej i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Miejsca, gdzie wdarła się woda oglądał dziś rano Janusz Hajdukowski wiceprezydent Elbląga.

Niska, Cicha, Urocza, Grottgera, Malborska, Dolna, Słowackiego i Studzienna na Starym Mieście, to z tych adresów płynęły zgłoszenia o wodzie płynącej po ulicach i wlewającej się do piwnic. Straż Pożarna odnotowała około czterdziestu zgłoszeń, podobną ilość przyjęli pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Służby podjęły działania polegające na wypompowywaniu wody z budynków.

Od rana pojawiły się nowe sygnały o wodzie stojącej w piwnicach. Wszelkie informacje od mieszkańców przyjmowane są nadal przez Straż Pożarną i Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (tel. 994).

Poziom wody w rzekach na terenie miasta nie stwarza zagrożenia. Do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 55/ 239 30 40) wpływają pojedyncze informacje o uszkodzeniu nawierzchni, które są weryfikowane przez Straż Miejską. Wszystkie drogi w mieście są na chwilę obecną przejezdne.

na klatce
woda w piwnicach