Spotkanie Prezydenta z Elbląską Izbą Gospodarczą

ept
Elbląski Park Technologiczny to dobre miejsce, żeby dyskutować o małych i średnich przedsiębiorstwach. Dzisiejsze spotkanie prezydenta Elbląga z przedstawicielami Elbląskiej Izby Gospodarczej było okazją do przedstawienia działań Miasta wspierających lokalny biznes oraz zebrania informacji od przedsiębiorców.

 

Na wstępie prezydent zaprosił wszystkich na Elbląski Kongres Gospodarczy (5 grudnia), doroczne forum dotyczące gospodarki, okazja do spotkań, rozmów, wymiany poglądów i zawarcia nowych kontaktów.

Rozwijamy współpracę z Kaliningradem, to tam będzie jedna z aren Mundialu w 2018 roku. To ogromne wyzwanie wiąże się z budową całej infrastruktury tuż za naszą granicą i jest szansą dla naszych firm budowlanych. Wiosną przyszłego roku Miasto zamierza zorganizować misję gospodarczą do Kaliningradu, do udziału w której zapraszam. Elbląg jest też wszędzie tam, gdzie jest biznes, kapitał i można promować nasze atuty. W naszym mieście funkcjonuje strona www.inwestycje.elblag.pl, to strona tworzona również przez przedsiębiorców, narzędzie które pokazuje jak założyć własną firmę, jakimi terenami dysponuje miasto, zachęcam wszystkich do jej odwiedzania. Jeżeli chodzi o politykę fiskalną Miasta mogę zapewnić, że będzie stabilna, nie będzie wyższa niż poziom inflacji - informował zebranych prezydent

Przedsiębiorcy pytali m.in. co można zrobić, aby miasto było atrakcyjne, szczególnie dla młodych, jak usprawnić edukację, aby kształcić przyszłych fachowców i dostosowywać ofertę kształcenia do rynku.

Powstrzymanie wyjazdów młodych ludzi to problem ogólnopolski, boryka się z nim choćby pobliskie Trójmiasto. Ten trend staramy się odwracać, mamy narzędzia miękkie - kampanie promujące nasze miasto jako przyjazne do mieszkania, mamy też instytucję jaką jest Inkubator, który pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Patrząc na elbląski rynek pracy można też zauważyć, że jest praca dla wysoko wykwalifikowanej kadry. Aby zatrzymać młodych, tworzone są też na elbląskich uczelniach - zamawiane kierunki studiów - Adam Witek wiceprezydent Elbląga

relacja tv: www.redakcjaelblaska.pl - kliknij