Wielkanocne atrakcje

Dzień przed Niedzielą Palmową – 31 marca od godz. 11.00 do 16.00 na Placu Kazimierza Jagiellończyka oraz w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie można poczuć atmosferę zbliżających się świąt. „Pogrzeb żuru i śledzia. Wielkanoc 2012” i „Elbląskie Jajco Nasze Malowane” to imprezy, podczas których każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. 
Do sali widowiskowo – sportowej CSE „Światowid” tradycyjnie zawitają wystawcy i sprzedawcy z naszego regionu. Zgłosiło się ich ponad czterdziestu. Podczas Wielkanocnego Jarmarku Sztuki Ludowej będzie można zaopatrzyć się w efektowne, niepowtarzalne świąteczne ozdoby, a także nabyć pisanki, palmy, koszyczki, ręcznie haftowane serwetki i mnóstwo innych artystycznych rękodzieł. Przeważać będzie oczywiście tematyka świąteczna, ale nie zabraknie też wyrobów kulinarnych. Będą wędliny, wypieki domowe, pieczywo, miody itp.

Na Placu Jagiellończyka Urząd Miejski w Elblągu przygotował wspólne malowanie wielkiego jaja, konkursy oraz gry i zabawy dla młodszych i starszych, m.in. „Jajcarski slalom”, „Mam lota na jajo” czy „Wędrujące jajo”, a także rozstrzygnięcie konkursu na koszyczek wielkanocny. W ramach przedsięwzięcia zorganizowane będą również warsztaty plastyczne. W klimat przedświąteczny wprowadzą konferansjerzy, na scenie zatańczy „Ziemia Elbląska”, a zaśpiewa zespół wokalny CSE „Światowid”.

„Pogrzeb żuru i śledzia. Wielkanoc 2012” i „Elbląskie Jajco Nasze Malowane”  odbędą się 31 marca, od godz. 11.00 do 16.00 na sali widowiskowo – sportowej CSE „Światowid” i Placu im. Kazimierza Jagiellończyka.

Zapraszają: Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Urząd Miejski w Elblągu.--
Pozdrawiam,
Edyta Jasiukiewicz
rzecznik CSE Światowid
Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1